14 stycznia 2016

Masowe zwolnienia w paryskim metrze. Powód? Infiltracja terrorystyczna

(©PHOTOPQR/LE PARISIEN/DELPHINE GOLDSZTEJN)

Autorzy specjalnego raportu powołujący się na informacje służb alarmują, że coraz bardziej wzrasta zagrożenie ze strony ataków islamskich terrorystów w metrze paryskim. Ich zdaniem wśród pracowników przedsiębiorstwa mogą znajdować się muzułmanie związani  z terrorystycznymi organizacjami.

 

Jak informuje rmf24.pl we francuskim parlamencie sporządzony został specjalny raport, w którym autorzy przekonują do przeprowadzenia „czystki” wśród pracowników przedsiębiorstwa komunikacji miejskiej w Paryżu. Przyczyną stały się informacje służb specjalnych, że wśród nich znajdują się islamscy terroryści.

 

Autorzy raportu zalecają dokładne kontrole pracowników metra przez służby specjalne. Osoby, które mogą mieć związki z organizacjami terrorystycznymi mają otrzymać zakaz prowadzenia składów metra, a także dostępu do urządzeń, których zniszczenie mogłoby doprowadzić do tragedii. Jeden ze sprawców listopadowej masakry w Paryżu był właśnie pracownikiem komunikacji miejskiej – kierowcą autobusu. Nikt nie wiedział o jego terrorystycznych znajomościach.

 

W dotychczasowym systemie ochrony paryskiego metra istnieją „przerażające luki” – informują autorzy raportu. Żadne środki bezpieczeństwa nie zostały przedsięwzięte w nocy, gdy metro jest zamknięte. Zalecane jest zakazanie wstępu bezdomnym, którzy śpią na zamkniętych stacjach. Wśród nich mogą znaleźć się terroryści z ukrytymi ładunkami wybuchowymi.

 

Źródło: rmf24.pl

KRaj

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie