30 marca 2021

Meksyk: dymisja biskupa, który krytykował noszenie masek

(Fot. Facebook Diecezja Ciudad Mexico )

Papież Franciszek przyjął rezygnację meksykańskiego biskupa, który krytykował covidowy reżim sanitarny.

 

 

73-letni biskup Antonio González Sánchez kierował od 1995 roku diecezją Ciudad Victoria niedaleko Monterrey w północno-wschodniej części kraju. Do osiągnięcia wieku emerytalnego zostały mu jeszcze dwa lata posługi biskupiej. Oficjalnym powodem dymisji są względy zdrowotne.

 

„Nuncjatura Apostolska informuje za pośrednictwem Sekretariatu Generalnego Konferencji Episkopatu Meksyku, że Jego Świątobliwość Franciszek przyjął rezygnację z pasterzowania diecezji Ciudad Victoria, przedstawioną przez JE Mons. Antonia Gonzáleza Sáncheza ze względów zdrowotnych” – czytamy na stronie Konferencji.

 

Administratorem Apostolskim Ciudad Victoria do czasu mianowania nowego biskupa ordynariusza mianowany został Rogelio Cabrera López, Arcybiskup Metropolita Monterrey.

„Jesteśmy wdzięczni za posługę duszpasterską księdza Antonia, prosimy Boga o jego zdrowie, podobnie modlimy się w intencji posługi biskupiej Arcybiskupa Rogelia w diecezji Ciudad Victoria” – ogłosiła oficjalna strona Episkopatu.

 

 W lutym podczas jednej z Mszy świętych ustępujący hierarcha oświadczył, że noszenie masek z obawy przed koronawirusem podaje w wątpliwość zaufanie, jakie mamy do Boga.

Dla mnie, osobiście, nosić maskę znaczy nie ufać Bogu. Rozumiem, że może jutro będę chory, bo nie jestem na wszystko odporny. Ale gdy widać moją twarz [bez maski], idę w ten sposób ponieważ bardzo ufam Bogu. Pomyślcie o tym, nie będę was prosił, żebyście je zdjęli – powiedział biskup podczas niedzielnej Mszy świętej 14 lutego.

 

Hierarcha wezwał parafian, aby prosili „szczerze i na kolanach” o zakończenie pandemii: – Padnijcie na kolana i proście Boga Ojca, przede wszystkim, aby usunął nasz strach – apelował.

 

 

KAI/crhoy.com, encancha.cl, cem.org.mx

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(15)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy