31 marca 2017

Konferencja Episkopatu Meksyku poinformowała, że uprowadzony 28 marca sprzed swego mieszkania w Altamira 40-letni ks. Oscar López Navarro odzyskał wolność.


W komunikacie podpisanym przez kard. Francisco Robles Ortegę nie przekazano szczegółów uwolnienia uprowadzonego kapłana. Podziękowano natomiast wszystkim za modlitwy, wyrazy solidarności i bliskości. Wyrażono też ubolewanie z powodu przemocy panującej w Meksyku. „Powierzamy nasz kraj Matce Bożej z Guadalupe, aby osiągnięto pokój i we wszystkich środowiskach możliwe było godne życie, bez przemocy” – napisano.

 

Ksiądz Oscar Lopez Navarro, proboszcz parafii św. Józefa Robotnika w Altamira, portowym mieście w środkowo-wschodnim Meksyku, został uprowadzony sprzed plebanii znajdującej się w pobliżu kościoła. O zdarzeniu poinformował biskup diecezji Tampico –  José Luis Dibildox Martínez. Według niego, na 40-letniego kapłana napadła grupa uzbrojonych mężczyzn.

źródło: KAI, pch24.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie