2 września 2019

Mike Pence: Polska wkrótce dołączy do programu bezwizowego

(fot. Adam Chelstowski/FORUM)

Wiceprezydent Stanów Zjednoczonych, Mike Pence podczas wizyty w Polsce zapowiedział, że nasz kraj już wkrótce zostanie wpisany do programu ruchu bezwizowego. Nie oznacza to jednak, że w najbliższym czasie na pewno będziemy mogli wyjechać do USA bez starania się o wizę.

 

Argumentując swoje słowa, 48. wiceprezydent Stanów Zjednoczonych podkreślił, że Polska zbliża się do wymaganego amerykańskim prawem 3 proc. poziomu odmowy wiz klasy B. Jeżeli spadniemy poniżej tego poziomu, zostaniemy objęci programem ruchu bezwizowego. Zapytany o to, kiedy możemy spodziewać się takiego rozwiązania, Pence odparł, że „jest to kwestia tygodni”.

 

O tym przesądzi jednak to, czy uda się osiągnąć wyżej wymieniony poziom do końca września. Wtedy to kończy się w USA rok rozliczeniowy i decyzja w sprawie dołączenia do Polski do „Visa Waiver Program” powinna zapaść w październiku lub listopadzie.

 

W 2018 r. odsetek odrzuconych wiz wyniósł 3.99 proc. Jak zaznaczył Mike Pence, decyzja o zniesieniu wiz jest jednym z zamiarów obecnego rządu. Przyjazd większej ilości naszych obywateli do USA ma w ocenie wiceprezydenta „wzmocnić więzy między naszymi państwami”.

 

Źródło: rmf24.pl / bussinessinsider.com.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie