6 października 2020

Minister Ardanowski: moje odejście nie jest związane z rekonstrukcją. Chodzi o „Piątkę dla zwierząt”

(Jarosław Kaczyński i Jan Krzysztof Ardanowski (montaż). FOT.:Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki/CC BY(https://creativecommons.org/licenses/by/2.0) + Adam Kraina/CC BY-SA(https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0))

Jan Krzysztof Ardanowski żegnając się z funkcją ministra rolnictwa podzielił się na Twitterze opinią na temat powodów powołania nowego kierownictwa resortu. Jak wskazał, powodem jest nie tyle rekonstrukcja rządu, co krytykowanie przez niego skrajnie lewicowej „Piątki dla zwierząt” firmowanej przez prezesa PiS. Odchodzący minister odniósł się także w mocnych słowach do ataków na rolników.

 

„Zmieniają się koncepcje i cele. Moje odejście nie jest związane z rekonstrukcją rządu, tylko moim stanowiskiem w sprawie ustawy o ochronie zwierząt, która wywoła poważne konsekwencje” – napisał na Twitterze Jan Krzysztof Ardanowski.

 

„Natomiast jest łajdactwem przedstawianie rolników jako barbarzyńców, lobby czy mafię” – dodał odchodzący minister rolnictwa, którego zastąpi Grzegorz Puda.

 

 

Nowy minister dał się poznać jako stronnik środowisk „pro-zwierzęcych”, zaś w sieci krążyły jego zdjęcia z „zielonymi” aktywistami.

 

 

 

Źródło: Twitter

MWł

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie