24 lutego 2015

Minister rolnictwa przeprowadził wywiad sam ze sobą i zapłacił majątek. Zarobiła „Gazeta Wyborcza”

(fot. Jarosław Kruk / wikimedia.commons/ lic. creative commons)

Aż 12 tys. zł kosztował budżet państwa wywiad z Markiem Sawickim, opublikowany w jednej z gazet – poinformowała „Rzeczpospolita”. Chodzi o słynną publikację w „Gazecie Wyborczej”. Co ciekawe, to nie pierwszy taki pomysł Sawickiego.

 

Kilka dni temu informowaliśmy o wywiadzie, który w formie reklamy zmieściło w „Gazecie Wyborczej” Ministerstwo Rolnictwa. Rozmowę – opracowaną najpewniej przez doradcę ds. wizerunku – przeprowadzono z ministrem Markiem Sawickim. W kuriozalnej rozmowie, minister bronił się m.in. przed zarzutami protestujących w Warszawie rolników.

 

Jak wynika z informacji uzyskanych przez „Rzeczpospolitą”, wywiad-ogłoszenie kosztował resort rolnictwa dokładnie 11 725 zł. Według rzecznika resortu, pieniądze pochodziły ze „środków budżetowych przeznaczonych na działania informacyjne i promocyjne dotyczące rolnictwa i gospodarki żywnościowej”.

 

Jak się okazuje, Sawicki nie pierwszy już raz słono zapłacił za wywiad z samym sobą. W październiku 2011 roku, rozmowa w „Gali” kosztowało go 25 tys. zł.

 

 

Źródło: wpolityce.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie