11 lutego 2015

Minister rolnictwa zrobił wywiad sam ze sobą i… zapłacił za jego publikację „Gazecie Wyborczej”

(fot. Lukasz Kobus/Forum )

W środowym wydaniu „Gazety Wyborczej” znalazła się kuriozalna reklama: wywiad z ministrem rolnictwa, Markiem Sawickim, który tłumaczy dlaczego doszło do protestu rolników w Warszawie.

 

Właśnie w środę rozpoczyna się strajk rolników w Warszawie. Minister rolnictwa, Marek Sawicki bardzo chciał się z tego wytłumaczyć, dlatego… postanowił zrobić wywiad sam ze sobą i wykupił na jego publikację miejsce w „Gazecie Wyborczej”.

 

To pomysł kuriozalny nawet jeśli wziąć pod uwagę współczesną dominację w polityce technik marketingowych. Sawicki bowiem de facto sam zadaje pytania, na które odpowiada. Sam ze sobą poruszył m.in. kwestię przyczyn protestów rolników oraz możliwości rozwiązania ich problemów związanych z regulacjami wprowadzanymi przez Unię Europejską w ramach Wspólnej Polityki Rolnej.

 

Sawicki zapytał też siebie o embargo jakie Federacja Rosyjska nałożyła na polskie owoce i warzywa. Zadeklarował sam sobie, że rząd wprowadza trzeci już mechanizm wsparcia producentów.

 

 

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie