4 kwietnia 2016

Minister Waszczykowski: Trzeba na nowo zdefiniować strategiczną współpracę między Unią a NATO

(Simona Supino / Forum)

Szef polskiej dyplomacji przekonuje, że Unia Europejska musi w końcu zadbać o swoją politykę obronną. W tym kontekście Witold Waszczykowski stawia na przekonfigurowanie współpracy między Unią a NATO.

 

W artykule opublikowanym w gazecie „Frankfurter Allgemeine Zeitung” minister Waszczykowski przekonuje, że poczucie bezpieczeństwa obywateli krajów Wspólnoty graniczących z Rosją nie może się różnić od tego w Niemczech, Francji czy Belgii. Stąd też UE musi bardziej zadbać o swoją politykę obronną, bo ta obecnie w zasadzie nie istnieje.

 

Szef polskiej dyplomacji wskazuje, że w tym kontekście trzeba na nowo zdefiniować strategiczną współpracę między Unią a NATO.

 

Ponadto, zdaniem Witolda Waszczykowskiego, jednym z najważniejszych elementów europejskiego bezpieczeństwa jest wspólna polityka energetyczna. Minister skrytykował przy tym plany rozbudowy gazociągu północnego i podkreślił, że Polska i Niemcy mają rozbieżne zdania na temat tego projektu.

 

Źródło: interia.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie