25 lipca 2020

Minister Ziobro zapowiada działania w sprawie wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej

(Zbigniew Ziobro. Fot: Krystian Maj/FORUM)

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział konkretne działania mające na celu doprowadzenie do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Polityk zadeklarował złożenie oficjalnego wniosku do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

 

Podczas konferencji prasowej ministra Zbigniewa Ziobro padła zapowiedź działań związanych z możliwością wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Minister sprawiedliwości podkreślił, że polskie prawo w obszarze ochrony kobiet przed przemocą jest „wzorcowe”. Dodał, że w kontrowersyjnym dokumencie jakim jest Konwencja Stambulska, nie ma żadnych rozwiązań, innych niż te już obowiązujące już w polskim prawie.

 

Zbigniew Ziobro podkreślił również, że Konwencja Stambulska zawiera elementy i zapisy „o charakterze ideologicznym, których nie akceptuje i uważa za szkodliwe”. Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny dodał, że w szczególności chodzi tu o zapisy dotyczące „konstruowania tzw. płci społeczno – kulturowej w opozycji do płci biologicznej”. Dodał, że z „ideologicznym założeniem” związany jest nakaż prowadzący do zmiany edukacji dzieci w zakresie nauki tego rodzaju postaw.

 

W związku z tym Zbigniew ZIobro w poniedziałek złoży oficjalny wniosek o rozpoczęcie procedury wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej przez Polskę. Dokument zostanie złożony w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 

 

Sprawę dla portalu PCh24.pl komentuje Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny. Jego zdaniem zapowiedź wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej to bardzo dobry kierunek, ponieważ jest ona pełna „niebezpiecznych, ideologicznych sformułowań, które pozwalają na kontestację rzeczywistości w obszarze ludzkiej płciowości”.

 

– Cieszę się, że poszczególni politycy obozu Zjednoczonej Prawicy zauważają niebezpieczeństwa zawarte w treści Konwencji Stambulskiej. Ten dokument jest przedstawiany jako ten, który pozwala na ochronę kobiet i dzieci przed przemocą domową, ale choćby i w tym obszarze zawiera wiele nieścisłości i niedopowiedzeń – mówi Paweł Ozdoba. – Co jednak najważniejsze, jego zapisy są wykorzystywane do promowania ideologii gender i próbuje zmieniać najbardziej podstawowe pojęcia. Kontestuje naturalne różnice pomiędzy kobietami a mężczyznami i próbuje zastąpić je konstruktem o tzw. płci społeczno – kulturowej – tłumaczy prezes Centrum Życia i Rodziny.

 

– Jako strona społeczna będziemy zachęcać polityków do zdecydowanej reakcji i doprowadzenia do wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Tu nie chodzi jedynie o swego rodzaju estetykę i publiczne pokazanie, że nie godzimy się na narzucanie nam ideologicznych zapisów. Tu przede wszystkim chodzi o dobro i bezpieczeństwo kobiet, rodzin i dzieci – dodał Paweł Ozdoba.

 

 

Źródło interia.pl, własne PCh24.pl

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie