17 marca 2021

Młoda prowokatorka zakłóciła Mszę świętą w krakowskiej bazylice

(Fot. Pixabay)

Dwudziestolatka obnażyła się i opluła księdza, który w środę rano odprawiał Najświętszą Ofiarę w jednym z najbardziej uczęszczanych krakowskich kościołów – Bazylice Mariackiej na Rynku.

 

 

Około godziny 9:00 kościelny zawiadomił Straż Miejską o zakłócaniu Mszy świętej przez młodą kobietę, która rozebrała się do naga i bez przeszkód ze strony obecnych w świątyni zbliżyła się do księdza, po czym opluła go.

 

„Gdy patrol pojawił się na miejscu kobieta była spokojna, ale świadkowie zdarzenia zeznali, że znają ją, i że nie był to pierwszy tego typu incydent z jej udziałem. Rzekomo od kilku dni miała pojawiać się w bazylice i przeszkadzać w nabożeństwach. Z relacji świadków wynikało, że rozbierała się przy wszystkich, a nawet… opluła księdza. Dwudziestolatka została przekazana w ręce policji” – napisali na Facebooku miejscy strażnicy.

 

To kolejne w ostatnich dniach sprofanowanie świątyni. Na początku miesiąca kilkoro młodych ludzi usiłowało sforsować zamknięte drzwi Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej, a kiedy to się nie udało, sprawcy uszkodzili elewację. W Lublinie młoda kobieta podpaliła kotarę zawieszoną przy wejściu do świątyni. Na warszawskiej Woli profanatorzy zniszczyli drzwi kościoła pod wezwaniem świętego Augustyna.

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl/Facebook

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(37)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy