13 października 2021

Młody Superman woli mężczyzn. Ciąg dalszy ideologicznej agresji na świat bajek

(Fot. Twitter / Tom Taylor )

W nowym komiksie autorstwa Toma Taylora znany na całym świecie Superman junior przejawia skłonność do mężczyzn. Autor chce zerwać ze szkodliwym w jego oczach stereotypem „białego hetero zbawiciela”.

 

Wydawca popularnej serii DC Comics ogłosił, iż bajkowy bohater jest „niebinarny płciowo”. Do sieci trafił już nawet obrazek z nowego zeszytu pod tytułem Superman: Son of Kal-El. Tytułowa postać całuje tam innego mężczyznę.

Wesprzyj nas już teraz!

Data ogłoszenia tego przełomowego odkrycia nie była przypadkowa. Przypadała bowiem na tak zwany Dzień Coming Outu. Nie może być jednak mowy o dużym zaskoczeniu, bowiem autorzy nowych przygód Supermana świetnie wyczuwają kierunek politycznego wiatru. Skłonili już wcześniej swego bohatera do protestów przeciwko deportacjom tak zwanych uchodźców. Idol dorastających chłopców gasił też bohatersko pożary wywołane przez zmiany klimatyczne.

Premiera nowej części odbędzie się 9 listopada. Tom Taylor przy okazji anonsowania komiksu wyznał, że „kolejnego białego hetero zbawiciela” ocenił jako „straconą szansę”. Stąd zmiana w wizerunku postaci. Ma ona teraz odnaleźć się w całkiem nowych sytuacjach, „stawić czoła nowym wyzwaniom”.

Symbol Supermana od zawsze oznaczał nadzieję, prawdę i sprawiedliwość – podkreślał Taylor. – Dziś symbol ten reprezentuje coś więcej. Dziś ludzie mogą zobaczyć siebie jako najpotężniejszego superbohatera w komiksach – stwierdził autor.

Superman wpisze się więc w trend implementowania ideologii LGBT do komiksowo-bajkowej popkultury, w ślad za Harleyem Quinnem, Batwoman, Timem Drake, Constantinem czy Kapitanem Ameryką.

 

Źródło: wprost.pl, PCh24.pl, Twitter 

RoM

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(14)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez