29 sierpnia 2012

Mobilizacja chrześcijan w obronie oskarżonej o rzekome zniszczenie Koranu

(fot.vivekchugh/sxc.hu)

Chrześcijanie na całym świecie rozpoczęli zbiórkę podpisów pod apelem w obronie pakistańskiej dziewczynki oskarżonej o znieważenie Koranu. Petycja w sprawie jej natychmiastowego uwolnienia zostanie przekazana na ręce prezydenta Islamskiej Republiki Pakistanu.

 

W środę w sprawie Rimshy Masih miało się odbyć posiedzenie sądu. Zostało jednak przełożone na czwartek. Tymczasem niezależna komisja lekarska potwierdziła wiek dziewczynki i to, że jest upośledzona umysłowo. Muzułmanie, którzy oskarżyli chrześcijankę o spalenie kart Koranu, twierdzili bowiem, że była pełnoletnia i wiedziała doskonale co robi. Werdykt lekarzy oznacza, że dziewczynka powinna być natychmiast wypuszczona na wolność i że wtrącenie jej do więzienia przez policję było bezprawne. Jako nieletnia powinna się co najwyżej znaleźć w zakładzie poprawczym.

Zatrzymanie 16 sierpnia Rimshy Masih doprowadziło w Islamabadzie do wzrostu napięcia. Z zamieszkiwanej przez chrześcijan dzielnicy uciekło wiele rodzin obawiając się represji ze strony muzułmanów. Bliscy zatrzymanej dostali policyjną ochronę. W wielu miastach Pakistanu odbyły się pokojowe manifestacje chrześcijan w obronie dziewczynki.

 

 

Źródło: RV

luk

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie