5 czerwca 2021

Moc modlitwy różańcowej! W Londynie zamknięto działający od stu lat ośrodek aborcyjny

(pixabay.com)

Działający niemal od stu lat w Londynie ośrodek aborcyjny został zamknięty. To pod tą „kliniką” rozpoczęła się na terenie Wielkiej Brytanii kampania „40 dni dla Życia”. Codzienną modlitwę różańcową prowadziła organizacja „Sieć Dobrej Rady” (Good Counsel Network).

Ośrodek aborcyjny w Londynie powstał w 1925 roku z inicjatywy szkockiej feministki Marii Stopes. To właśnie tam, przy Whitfield Street, organizacja Sieć Dobrej Rady postanowiła rozpocząć codzienną modlitwę różańcową w ramach „40 dni dla życia”. Prócz modlitwy, wolontariusze oferowali matkom pomoc. Tak udało się uratować od śmierci setki dzieci.

W 2018 roku pod ośrodkiem zorganizowana była nowenna wraz z procesją eucharystyczną. Zaś w uroczystość Matki Bożej Dobrej Rady odprawiona została Msza św. Modlono się w niej m.in. o zaprzestanie grzechu aborcji. 28 maja ośrodek został zamknięty. Powodem miały być liczne doniesienia na temat nieprawidłowości w zakresie bezpieczeństwa zdrowia.

W ośrodkach prowadzonych przez Marie Stopes International miało dochodzić też do poważnych nadużyć – pozostawianie ciał abortowanych dzieci w otwartych pojemnikach na śmieci oraz wypłacanie dodatkowych premii w zamian za promowanie tzw. aborcji.

Jak podało Radio Bobola, aborcyjny Marie Stopes International działa w 37 krajach i jest finansowany m.in. ze środków Komisji Europejskiej.

Źródło: Radio Bobola, radiomaryja.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie