23 kwietnia 2012

Monarchiści uczcili rocznicę Chrztu Polski

(fot. Michał Jędryka/sanctus.pl)

Naród Polski jest spadkobiercą kultury sarmatyzmu. Kultury tak zasłużonej dla Rzeczpospolitej, w której ojczyzna, naród szlachecki i Kościół tworzyły niepowtarzalną wspólnotę. Tą prawdę przypomniał w kazaniu ks. prałat Roman Kneblewski. Wzorem dla współczesnych pozostaje postać Króla Jana III Sobieskiego. Ksiądz prałat zwrócił się do licznie przybyłych wiernych, aby bronili swojej tożsamości i kultury narodowej.


Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego została odprawiona w bydgoskiej parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Najświętsza Ofiara została złożona w intencjach Ojczyzny, narodu i Kościoła w Polsce.

 

W Mszy Św. uczestniczyli monarchiści, przybyli m.in. z Torunia i Bydgoszczy, oraz przedstawiciele Związku Szlachty Polskiej. Wspaniałą, wzruszającą, patriotyczną homilię wygłosił z ambony ks. prał. Roman Kneblewski. Przypomniał o postaci Mieszka I oraz o łączności kultury polskiej z kulturą łacińską, rzymską, o której dziś tak niewielu pamięta. Była to mądrość naszych przodków, którzy włączyli polską społeczność w orbitę rzymską.

 

 

Źródło: sanctus.pl

luk

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie