25 października 2016

W niedzielne popołudnie 23 października na moskiewskim Placu Suworowa odbył się miting rozpoczynający „maraton w obronie życia nienarodzonych”. Akcja zainicjowana przez rosyjskie ruchy pro-life zgromadziła wiele tysięcy mieszkańców stolicy oraz gości z różnych regionów kraju. 

W trakcie manifestacji zbierano podpisy pod petycją w sprawie całkowitego zakazu zabijania nienarodzonych w Rosji. Jak do tej pory petycję podpisało ponad 300 tysięcy obywateli Federacji Rosyjskiej.

Organizatorzy akcji postawili sobie za cel powstrzymanie legalnych zabójstw najbardziej bezbronnych ludzi, ilością przewyższających ofiary, jak się tam określa, „wojny ojczyźnianej”. Występujący znani sportowcy, aktorzy i inni działacze społeczni wskazywali na pozytywne przykłady rodzin wielodzietnych, które otworzyły się na życie i podjęły trud wychowywania większej liczby potomstwa, nie zamykając się we własnym egoizmie ani nie usprawiedliwiając zabójstwa własnego dziecka trudnościami natury ekonomicznej czy w robieniu kariery.

Obecni na mitingu działacze pro-life z innych regionów Rosji przeprowadzą akcję „maratonu w obronie życia nienarodzonych” w swoich miejscach zamieszkania.

Źródło: KAI/RV

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie