8 września 2021

Największy kontrakt zbrojeniowy w historii. Wyrzutnie dostarczy polski producent

(Źródło: Pixabay)

Na kilkadziesiąt miliardów złotych opiewa podpisana właśnie umowa pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej i Polską grupą zbrojeniową. System obrony powietrznej „Narew” będzie wyprodukowany w Polsce.

To największy i najbardziej skomplikowany kontrakt w historii polskich sił zbrojnych – kilkadziesiąt miliardów złotych na prawie 400 wyrzutni. (…) Wreszcie realizujemy to ważne zadanie na najwyższym światowym poziomie i uzupełniamy elementy tarczy, obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej naszego kraju – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że producentem wyrzutni opartych na zagranicznej technologii będą polscy dostawcy skupieni w PGW-Narew. Umowę podpisano podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

Wesprzyj nas już teraz!

Zamówienia poszczególnych elementów systemu obronnego będą częścią programu modernizacji polskiej armii na lata 2017-2026. „Te umowy to jedne z wielu. Będziemy ten proces rozwijali” – zadeklarował minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Jak wynika z informacji przekazanych przez szefa MON, obecne zamówienie stanie się kanwą dla późniejszej działalności eksportowej Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

„Narew” został zaplanowany jako integralna część systemu obrony kraju razem z wyrzutniami średniego i długiego zasięgu.

Źródło: polsatnews.pl

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(7)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez