31 marca 2019

Narodowcy pielgrzymowali na Jasną Górę. Mocne kazanie przed obrazem Matki Bożej

(fot. Twitter @MWszechpolska)

Młodzież Wszechpolska i środowiska narodowe wzięły udział w szóstej pielgrzymce na Jasną Górę. Podczas Mszy świętej, ks. Henryk Grządko mówił o niebezpieczeństwach współczesności i konieczności obrony tradycyjnych wartości. 

 

„Pod znakiem tęczowej flagi próbuje się okraść nas z wartości wewnętrznych, takich jak prawda, miłość, życie ludzkie, rodzina oparta na małżeństwie, moralność oparta na Ewangelii i dekalogu. W zamian proponuje się nie wiadomo co” – mówił ks. Henryk Grządko, który dla uczestników pielgrzymki odprawił Mszę św. w kaplicy Cudownego Obrazu. „Nie ma pozwolenia dla samowoli, bałwochwalstwa” – podkreślał kapłan. 

 

W kazaniu ks. Grządko podkreślił, że trzeba pamiętać o tym, że tolerancja nie jest najważniejszą wartością. „Ona oznacza to, że szanujemy każdego człowieka, ale nie ma zgody na zło (…). Słowa ‚nie pozwalam’ były już w Polsce powiedziane. My nie możemy pozwolić na zło, ani w nas, ani wokół nas. Gdybyśmy to zrobili, zło opanuje nas, osaczy i będziemy musieli się poddać” – mówił. Ks. Grządko zauważył również, że zadaniem środowisk narodowych jest obrona wartości. Dodał jednak, że nikt sam nie jest w stanie tego zrobić o własnych siłach, „dlatego potrzebujemy Boga”. 

 

Podczas spotkania Narodowców w Częstochowie, lider Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski zwracał uwagę na to, że celem pielgrzymki nie jest manifestacja poglądów, ale zawierzenie się Matce Bożej i oddanie czci Bogu. Podkreślał, że wizyta na Jasnej Górze nie powinna przerodzić się w pustą deklarację, ale konieczne jest, aby dzięki niej wykształcić konkretną postawę i opowiedzieć się za dobrem. 

 

„Każde świadectwo jest w dzisiejszych czasach bardzo istotne. Jezus Chrystus powiedział: nie chowajcie światła pod korcem. Nie chowajmy światła pod korcem – światło razi w oczy demoliberalne tak zwane elity, światło pokazuje brzydotę, światło pokazuje niedoskonałości, światło pokazuje zdemoralizowanie. Oskarżają nas, oskarżają katolików, oskarżają Kościół katolicki dlatego, że jest ich wyrzutem sumienia. A naszym celem, naszym obowiązkiem jako katolików, jest być ich wyrzutem sumienia; i również wyrzutem swojego sumienia, jeżeli my coś na nim mamy” – mówił prezes Młodzieży Wszechpolskiej Ziemowit Przebitkowski. 

 

Szef młodych Narodowców podkreślał, że aktualnie toczy się walka o to „jak będzie wyglądał człowiek nowoczesny”. Przebitkowski jest zdania, że „demoliberałowie chcieliby, żeby był czczym i pustym produktem konsumpcjonizmu”. Dodał przy tym, że środowiska narodowe widzą w człowieku coś więcej. „My w człowieku widzimy odbicie Boga. I naszym obowiązkiem jest to, żeby dawać świadectwo” – tłumaczył. 

 

 

 

Źródło: radiomaryja.pl, TV Trwam

WMa

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie