9 lipca 2019

Nastoletnia „ekolożka” jak biblijny Dawid? Zdumiewające porównanie niemieckiego biskupa

(Fotograf: LEONHARD FOEGERA/Reuters/forum)

Biskup niemieckiego Würzburga Franz Jung porównał działania młodej szwedzkiej działaczki ekologicznej Grety Thunberg z postacią biblijnego Dawida. W ramach tygodnia pielgrzymkowego z udziałem 800 dzieci pierwszokomunijnych bp Jung przypomniał, że Dawid pokonał najlepszego bojownika filistyńskiego Goliata używając zwykłej procy. Także 16-letnia Greta Thunberg, inicjatorka cotygodniowej piątkowej demonstracji „Fridays for Future” i Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, spowodowała poruszenie wśród wielkich tego świata. „Jeśli ci mali stworzą solidarnie zwarte szeregi, być może będą w stanie poruszyć do skutecznych działań także i wielkich tego świata” – stwierdził biskup Würzburga.

 

Kim jest Greta Thunberg. CZYTAJ:  Zrównoważony rozwój i jego „bohaterowie”: nastoletnia Szwedka kontra samoloty

 

Zwrócił uwagę, że „młody Dawid dostał wprawdzie zbroję od dorosłych, dostał miecz i lancę, ale odrzucił to wszystko, bo było dla niego za duże i za ciężkie”. „Dorośli zawsze mają rozwiązania i zawsze dobrze wiedzą co zrobić. Ale młodzi, mali, często lepiej wiedzą, co jest konieczne. Dawid bierze to co zna, a więc procę. Dobrze mieć pewność, co jest dla mnie właściwe, znajdować swoją drogę zamiast kopiować rozwiązania innych” – przypomniał pierwszokomunijnym dzieciom niemiecki biskup.

 

CZYTAJ: „Projekt Greta” i „projekt Inga” – rebelia kontrolowana i kalkowana

 

W marcu br. inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego została zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla.

 

Równie zaskakującymi metaforami, mówiąc o nastoletniej działaczce ekologicznej z Niemiec, posłużył się w kwietniu abp Heiner Koch, ordynariusz Archidiecezji Berlina. 

 

Niemcy: hierarcha porównał ekologiczną aktywistkę do Pana Jezusa i nazwał ją „prorokiem”

 

 

(KAI) / Würzburg/PCh24.pl

pt

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 66 | Utopia zrównoważonego rozwoju

 

Utopia zrównoważonego rozwoju

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie