25 sierpnia 2021

Nawet „etyczne” szczepionki są nieetyczne? Raport naukowców pro-life

(fot. DADO RUVICArchiwum: Reuters/Forum)

Szczepionka przeciw COVID-19 opracowana przez firmę Pfizer otrzymała właśnie pełne zatwierdzenie ze strony rządowej administracji w USA. Podczas gdy agencja ds. żywności i leków (Food and Drug Administration) badała preparat od strony jego skuteczności i bezpieczeństwa, zrzeszający opowiadających się za życiem naukowców Charlotte Lozier Institute, pochylił się nad kwestią jego etyczności…

W sporze o moralną dopuszczalność przyjmowania szczepionek opracowanych przy wykorzystaniu linii komórkowych pochodzących od abortowanych dzieci, Pfizer był stawiany jako przykład producenta, którego preparat na etapie opracowywania jest wolny od związku z przemysłem aborcyjnym. Raport Instytutu Charlotte Lozier potwierdza, że choć nie miało to miejsca przy produkcji, jednak do niektórych badań poprodukcyjnych również używano linii komórkowych zabitych dzieci.

„Istnieją realne alternatywy dla wykorzystania komórek pochodzących z aborcji. W przyszłości CLI będzie nadal promować stosowanie tych niekontrowersyjnych, etycznych alternatyw we wszystkich testach tej szczepionki i przyszłych szczepionek. Jest to cel możliwy do osiągnięcia dzięki ukierunkowanym wysiłkom krajowym i współpracy branżowej” – deklaruje instytut.

Wesprzyj nas już teraz!

Instytut Charlotte Lozier na bieżąco publikuje ustalenia w sprawie etycznych aspektów produkcji szczepionek przeciw COVID-19, badając proces powstawania ośmiu dostępnych na amerykańskim rynku szczepionek, do których przyjmowania zachęca w trwającej kampanii rząd Joe Bidena. – Nasze badania wskazują, że zarówno szczepionki Pfizera, jak i Moderny, były w niektórych przypadkach testowane przy użyciu komórek pochodzących z aborcji i przyznajemy, że dla niektórych stwarza to problem sumienia, wśród innych uzasadnionych obaw. (…) Wszyscy powinniśmy dążyć do podjęcia świadomej decyzji opartej na rzetelnej, etycznej nauce – wskazuje prezes Charles A. Donovan.

 

Źródło: lifesitenews.com

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(31)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy