28 września 2019

Nergal obraził katolików i zbezcześcił obraz Matki Bożej. Ordo Iuris zawiadamia Prokuraturę

(ZUMA Contract Photographer / FORUM)

Adam Darski po raz kolejny dopuścił się ataku na Kościół i obraził katolików. Zbezcześcił przy tym obraz Matki Bożej, który podeptał, a zdjęcie tego czynu zamieścił w sieci. Ordo Iuris złożyło w tej sprawie zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

 

„W związku z publiczna obrazą uczuć religijnych przez Adama „Nergala” Darskiego, Instytut Ordo Iuris kieruje do Prokuratury Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o przestępstwie z art. 196 Kodeksu Karnego. Nergala już czeka proces w Gdańsku za znieważenie krzyża podczas niewyszukanej i żenującej prowokacji” – napisał na Twitterze mec. Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.

 

Przypomnijmy, że wokalista nawiązującego do satanizmu zespołu „Behemoth” zbezcześcił obraz Matki Bożej, na którym widnieje napis: „O Matko pełna miłosierdzia módl się za nami”. Adam Darski zamieścił w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym depcze obraz Najświętszej Maryi Panny.

 

Skandaliczny czyn, którego dopuścił się muzyk to nie pierwszy „wybryk” lidera zespołu Behemoth. Adam Darski cały swój wizerunek „artystyczny”, choć nie tylko, buduje na symbolach satanistycznych i antykościelnych. Wielokrotnie dopuszczał się bluźnierstw przeciwko Panu Bogu, a także atakował Kościół. W wywiadach przyznawał, że jest ateistą i utożsamia się z satanizmem. Niestety pomimo oczywistych ataków na wiarę katolików i obrazy uczuć religijnych, Nergal wielokrotnie pozostawał bezkarny.

Przypomnijmy, że na kwestię obrazy uczuć religijnych zwracał już wcześniej uwagę mec. Bartosz Lewandowski. W rozmowie z PCh24.pl podkreślił, że obecne prawo daje mechanizm ochrony przed bluźnierstwami. „Chciałbym zwrócić uwagę na możliwość częstszego korzystania przez osoby wierzące z przyznanych nam w prawie instrumentów, na przykład w ramach powództwa cywilnego. Takie postępowanie można wszcząć w przypadkach, gdy ktoś naruszy autonomię jednostki w zakresie wyznawania wiary i przywiązania do istotnych wartości” – powiedział mec. Lewandowski.

 

Źródło: Twitter, PCh24.pl

WMa

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie