7 lipca 2020

Nergal przychodzi do sądu z satanistycznym symbolem na masce – rozpoczęła się jego rozprawa

(Nergal. By Andreas (Flickr: Behemoth - GRF 2012) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons )

We wtorek w gdańskim Sądzie Okręgowym rozpoczął się proces Adama Darskiego i jego dwóch współpracowników. Chodzi o znieważenie godła narodowego podczas reklamy trasy koncertowej zespołu heavymetalowego. Darski przybył na rozprawę w masce z satanistycznym symbolem.

 

Nad muzykiem i jego dwoma współpracownikami ciąży oskarżenie o znieważenie polskiego godła podczas trasy koncertowej. Chodzi o plakat reklamujący tour „Behemotha” sprzed 4 lat. Trasę „Rzeczpospolita Niewierna” reklamowano wizerunkiem orła z rogami zamiast korony, trupimi czaszkami w skrzydłach i odwróconym krzyżem w korpusie. Orzeł był ponadto opleciony przez węże.

 

Na rozprawę Darski przyszedł w maseczce z symbolem odwróconego krzyża i ubrany na czarno. Nie przyznał się do winy. Twierdził, że grafika zawierała symbolikę subkultury metalowej, a ta nie jest zakazana prawnie. „Pochwalił się” także innymi symbolami wytatuowanymi na jego ciele.

 

Jeśli sąd uzna oskarżonych za winnych, grozi im kara do roku więzienia. Kolejna rozprawa odbędzie się 11 sierpnia 2020 roku. 

 

Źródło: wpolityce.pl

mjend

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie