3 kwietnia 2019

Nie będzie zatrzymania podwyżek cen prądu. Ministerstwo Energii zaprezentowało opinie

(źródło: pixabay.com)

Sprzedawcy energii alarmują, że podwyżki cen prądu nie zostaną zatrzymane. Spółki energetyczne mogą zacząć upadać, a polskie firmy i samorządy mogą wstrzymać inwestycje – podaje DoRzeczy. Ministerstwo Energii opublikowało – w większości – negatywne opinie dotyczące rządowych propozycji na 2019 rok.

 

Ministerstwo Energii opublikowało opinie na temat rządowych aktów prawnych dotyczących polityki energetycznej w 2019 roku. Zaprezentowane opinie w zdecydowanej większości krytycznie oceniają zapowiedziane propozycje. Wskazują na realną groźbę bankructw wielu przedsiębiorstw energetycznych oraz zatrzymanie zarówno prywatnych, jak i publicznych inwestycji.

 

„Polskie spółki twierdzą, że wciąż dostają wyższe rachunki za prąd i ten trend już się nie zmieni. Wątpliwości zgłaszają także elektrownie – tutaj również rozwiązania rządu nie budzą entuzjazmu, a straty firm oznaczają zahamowanie inwestycji w nowe elektrownie, remonty sieci i elektrownię jądrową” – informuje „DoRzeczy”.

 

Ustawa o cenach prądu ustala  ceny dla odbiorców końcowych energii elektrycznej w 2019 roku na poziomie ich cenników bądź taryf z 30 czerwca 2018 r. Różnica między ceną zakupu a ustaloną ustawą ceną sprzedaży energii będzie rekompensowana ze specjalnego funduszu, zasilonego m.in. pieniędzmi ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2.

 

Resort energii zapowiedział zmiany, jednak ich opracowanie i wprowadzenie w życie zapewne potrwa jeszcze jakiś czas.

 

Źródło: dorzeczy.pl / rmf24.pl

PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie