1 kwietnia 2021

Nie dla dyktatury gender. Jarosław Kaczyński zapewnia, że gwarantem jest Zjednoczona Prawica

(Fot.: Mateusz Wlodarczyk /Forum)

Podczas wirtualnego spotkania Klubów Gazety Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński zapewnił, że Polsce nie grożą wpływy ruchów LGBT na życie społeczne i polityczne. Jest jeden haczyk – gwarantować bowiem mają to rządy Zjednoczonej Prawicy.

 

Póki my rządzimy, to nam niczego nikt nie narzuci. Ci wszyscy, którzy chcą żyć w świecie normalnym, w świecie, w którym kobieta jest kobietą, mężczyzna jest mężczyzną, i nikt nie mówi o kobiecie jako o „osobie z macicą”. Jeżeli chcemy żyć w takim społeczeństwie, które odwołuje się do rzeczy oczywistych, trzeba wspierać naszą formację. My to gwarantujemy – zapewnił Jarosław Kaczyński cytowany przez niezalezna.pl.

 

Jak dodał, jego formacja będzie tego „bardzo zaciekle i twardo bronić”. – Nigdzie w traktatach europejskich nie ma niczego takiego, co by nas miało skłaniać, czy zmuszać, żebyśmy przyjmowali te reguły, które rzeczywiście dzisiaj na świecie zaczynają dominować i są sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i ograniczają radykalnie wolność, i to wolność ogromnej ilości ludzi, którzy są terroryzowani, żeby przyjąć tego rodzaju ideologię. Nie mamy zamiaru tego robić – dodał Kaczyński.

 

Prezes PiS mówił też o problemie walki z przemocą domową. To temat ważny w kontekście inicjatyw zmierzających do wypowiedzenia przez Polskę podszytej ideologią gender tzw. konwencji stambulskiej i zastąpienia jej normami w sposób rzeczywisty chroniący osoby narażone na przemoc.

 

Jak mówił Kaczyński, w Polsce, zarówno tradycja, jak i obowiązujące rozwiązania prawne, chroniące kobiety, np. przed przemocą domową mogą być lepsze, niemniej i tak nawet w obecnym kształcie są dużo dalej idące, niż w większości państw europejskich. – Tutaj chodzi tylko o to, żeby były naprawdę egzekwowane choćby przez te sądy, które z jednej strony są takie niesłychanie postępowe, ale jeżeli chodzi o te sprawy (przemocy domowej) wyroki są skandalicznie wręcz łagodne. To dotyczy np. też pedofilii, gdzie te wyroki są skandalicznie łagodne. Bardzo często gwałtów. We wszystkich tych sprawach trzeba działać bardzo zdecydowanie, bardzo ostro. Twardo przestrzegać reguł – dodał.

 

Źródło: niezalezna.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(23)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy