26 kwietnia 2019

„Nie” dla promocji LGBT na białostocczyźnie. Samorządowcy przyjęli specjalne stanowisko

(fot. By Lukas Plewnia from Berlin, Deutschland (Stop Gender) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons )

Radni powiatu białostockiego przyjęli specjalne stanowisko sprzeciwiające się promocji LGBT oraz gender. Swoje stanowisko traktują jako protest przeciwko narzucaniu dzieciom niszczącego sumienie wykrzywionego obrazu ludzkiej seksualności.

 

Nasz głos jest w ogromnej większości głosem środowisk katolickich, chrześcijańskich. Nie odpowiada nam to, co jest zapisane w przyjętej przez warszawskich radnych  karcie LGBT. Według niej ma za wszelką cenę następować seksualizacja życia. My na to się nie godzimy – mówi Roman Czepe, wicestarosta Powiatu Białostockiego. Zaznacza on, że stanowisko przeciwko promocji LGBT i gender jest oparte na takiej samej opinii na temat tych szkodliwych zjawisk, jaką w marcu 2019 roku wyrazili biskupi Konferencji Episkopatu Polski.

 

Za przyjęciem stanowiska stawiającemu tamę promocji LGBT i gender głosowało dwie trzecie radnych. Zostało więc ono przyjęte znaczącą przewagą głosów. Przeciwko stanowisku byli radni PO. Dla pozostałych nie ma wątpliwości, że promocja w szkołach LGBT i gender jest dla dzieci toksyczna. – Tym stanowiskiem chcemy chronić dzieci przed nachalną i szkodliwą propagandą homoseksualizmu oraz  genderyzmu, które niszczą sumienia i niewinność dzieci – podkreśla Czepe.

 

Stanowisko radnych Powiatu Białostockiego jest ich odpowiedzią na przyjęcie przez samorządowców Warszawy tzw. „deklaracji LGBT+”, która daje możliwość wprowadzania do szkół stolicy edukacji seksualnej opartej na promowaniu homoseksualizmu i gender. Dlatego przyjęte przez radnych Powiatu Białostockiego  stanowisko nosi nazwę „Przeciwko karcie LGBT i wychowania seksualnego w duchu ideologii gender”. Za przyjęciem stanowiska głosowali radni PiS, klubów radnych – „Porozumienie” i „Nasze Podlasie” oraz radni PSL.

 

Dokument mówiący stanowcze „nie” dla homopropagandy został przyjęty przez Radę Powiatu Białostockiego na wniosek wicestarosty, który od lat sprzeciwia się promocji LGBT i gender. To dzięki jego staraniom już w roku 2014 radni podlaskiej gminy Łapy, jako jedni z pierwszych w Polsce przyjęli stanowisko przeciwko tym szkodliwym ideologiom, godzącym w podstawy ludzkiej seksualności. 

 

Adam Białous

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie