15 listopada 2018

Niemcy: fala imigrantów zalewa więzienia. „W pudle rzadko zagadasz po niemiecku”

(Fot. Daniel Dmitriew / FORUM )

Z informacji „Berliner Morgenpost” wynika, że wśród osadzonych w niemieckich więzieniach dominują imigranci i ich potomkowie. Tendencja cały czas wzrasta, a niemieckie władze mają dość kuriozalne propozycje rozwiązania problemu.

 

„W pudle niekoniecznie zagadasz już po niemiecku” – przedstawia sytuację niemieckie pismo „Berliner Morgenpost” i dodaje, że wśród więźniów gwałtownie rośnie odsetek obcokrajowców. W Bawarii obecnie liczba ta wynosi 42,5 proc., w Berlinie – 47 proc., a w Hamburgu już 58 proc. Oficjalne statystyki nie zawierają jednak informacji o przesiedleńcach czy potomkach imigrantów. Wszystko wskazuje na to, że gdyby te informacje ująć w statystyki, odsetek imigrantów i ich potomków w niemieckich więzieniach byłby jeszcze większy.

 

Niemiecka gazeta wskazuje, że gwałtowny wzrost tej tendencji da się zauważyć od 2015 r., czyli od początku tzw. „kryzysu imigracyjnego”. Jednocześnie zadaje pytanie o zasadność połączenia tych dwóch zjawisk. – Nasuwa się wniosek, że ma to związek z falą migracyjną – ocenił w rozmowie z gazetą Horst Hund, przewodniczący Komisji Penitencjarnej.

 

Niemieckie służby więzienne nie radzą sobie z nowym zjawiskiem. – Moim zdaniem nikt nie był przygotowany na taki rozwój wypadków – stwierdził Hund. Dotychczasowe propozycje rozwiązań wydają się jednak nieco kuriozalne. Niemieccy politycy przekonują, że trzeba zwiększyć środki przeznaczone na tłumaczenia i kursy językowe migrantów. Dodatkowo należy także zatrudniać w służbie penitencjarnej osoby o odpowiednich kompetencjach kulturowych, czyli…rodaków więźniów.

Propozycje zmian nastąpiły wskutek fali masowej niesubordynacji wobec poleceń strażników i stosowania się do zasad ujętych w regulaminie. Wszystko przez to, że osadzeni…nie mówią po niemiecku, a nikt nie objaśnił im zasad w ich języku ojczystym.   

 

Źródło: tvp.info

PR

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie