30 czerwca 2017

Niemcy: homolobby w euforii. Bundestag poparł „Małżeństwo dla wszystkich”

(Fot. Maciek Markowski/FORUM )

Bundestag opowiedział się za skandalicznym projektem „Małżeństwo dla wszystkich”. Za projektem ustawy zmieniającej zapisy kodeksu cywilnego głosowało 393 posłów SPD, Lewicy i Zielonych oraz część deputowanych CDU/CSU.

 

Głosowanie w Bundestagu, po tym jak kanclerz Merkel zapowiedziała, że nie będzie w tej sprawie stosowana dyscyplina partyjna oraz zachęciła parlamentarzystów z macierzystej CDU do głosowanie zgodnie „z własnym sumieniem” – co de facto oznaczało przyzwolenie na poparcie homoprojektu – było właściwie formalnością.

 

Wszelkie próby zablokowania głosowania poprzez powoływanie się na zapisy konstytucji nie przyniosły rezultatu.

Przeciwko ustawie głosowało 226 posłów z klubu CDU/CSU. Cztery osoby się wstrzymały. W głosowaniu wzięło udział 623 parlamentarzystów. Za projektem ustawy zmieniającej zapisy kodeksu cywilnego głosowało 393 posłów SPD, Lewicy i Zielonych oraz część deputowanych CDU/CSU.

Kanclerz Angela Merkel poinformowała, że głosowała przeciwko

Po zmianie paragraf 1353 brzmi: „Małżeństwo zawierają dożywotnio dwie osoby różnej lub tej samej płci”. Oznacza to, że układy jednopłciowe będą miały również prawo do adopcji dzieci.

 

 

Źródło: interia.pl

luk

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie