3 lutego 2018

Niemiecki MSZ zabrał głos: bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust

(By SPD in Niedersachsen [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons)

„Polska może być pewna, iż Niemcy biorą na siebie pełną odpowiedzialność za Holokaust i będą potępiać takie zafałszowania historii jak sformułowanie polskie obozy koncentracyjne” – zapewnił Sigmar Gabriel, szef niemieckiej dyplomacji.

 

Polityk oświadczył, że każda próba fałszowania historii poprzez używanie nieprawdziwego sformułowania „polskie obozy koncentracyjne”, będzie przez Niemcy „w sposób jasny i zdecydowany odrzucona”.

 

Polityk zaznaczył, że zobowiązaniem moralnym jego kraju jest dokonanie analizy własnej historii, także pod kątem zbrodni popełnionych przez Niemców na terenie Polski. Dodał też, że nie ma wątpliwości, kto odpowiada za Holokaust i obozy śmierci. „To zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Jeśli byli pojedynczy kolaboranci, to oni nic tu nie zmieniają” – dodał Gabriel.

 

Minister ocenił też, że „niemieckie obozy koncentracyjne nie znalazły się w Polsce przypadkiem”, bo Niemcy chcieli zniszczyć zarówno kulturę Polski, jak i doprowadzić do zagłady Żydów.

 

Gabriel wskazał też, że jest ważne, by ofiary holokaustu mogły mówić o swych cierpieniach. Było to nawiązanie do wątpliwości kierowanych pod adresem polskiej ustawy o IPN wprowadzającej penalizację oczerniania Polski poprzez przypisywanie udziału naszego kraju w wielkiej zagładzie.

 

Źródło: rmf24.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie