31 grudnia 2016

Zdaniem pełnomocnika Karola Tendery, byłego więźnia Auschwitz przeprosiny zamieszczone przez niemiecką telewizję publiczną ZDF po wyroku krakowskiego sądu za użycie słów „polskie obozy zagłady” nie spełniają wymogów.

Stanowi to kolejną próbę manipulacji i uniknięcia odpowiedzialności przez największą niemiecką stację telewizyjną – powiedział radca prawny Lech Obara. Prawnik domaga się od ZDF prawidłowych przeprosin.

Sprawa dotyczy grudniowego wyroku krakowskiego sądu na niemieckiego nadawcę ZDF za użycie przez niego słów „polskie obozy zagłady”.

 

Zgodnie w wyrokiem nadawcy nakazano opublikowanie przeprosin w języku niemieckim na stronie głównej portalu www.zdf.de i pozostawienie ich przez jeden miesiąc. Jednak – co wykazał Obara – przeprosiny nie ukazały się na głównej stronie portalu internetowego, lecz jedynie opublikowano tam odnośnik z logo ZDF i tytułem „Przeprosiny Karola Tendery”.

Po otwarciu odnośnika przeprosiny zostały opublikowane w formie grafiki. Tekstu przeprosin nie można odnaleźć z poziomu wyszukiwarek internetowych – powiedział Obara i dodał, że tekst przeprosin został poprzedzony komentarzem stanowiącym próbę „umniejszenia winy i przerzucenia całej odpowiedzialności na francusko-niemiecką stację telewizyjną ARTE”.

Źródło: TVP Info
luk

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie