19 kwietnia 2021

Nieoficjalnie: od środy lekkie luzowanie obostrzeń, ale „maseczki zostaną z nami jeszcze na długo”

(fot. Pixabay)

„W najbliższych dniach należy spodziewać się ogłoszenia przez rząd decyzji w sprawie luzowania obowiązujących obostrzeń”, ustalił serwis wp.pl.

Z informacji Wirtualnej Polski wynika, że „właściwie przesądzone” jest ogłoszenie w środę wprowadzenia regionalizacji restrykcji pandemicznych. – Tym razem planujemy brać pod uwagę nie tylko liczbę chorych oraz zajętych łóżek covidowych, ale również liczbę zaszczepionych mieszkańców danego województwa – mówi portalowi jeden z polityków w KPRM.

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego nie podjął jeszcze wiążących decyzji dotyczących perspektywy nakazu korzystania z maseczek w przestrzeni otwartej. – Nie chcemy się w tej materii pospieszyć i ogłosić przedwczesnego symbolu zwycięstwa z pandemią. To mogłoby odnieś efekt odwrotny od planowanego, demobilizować ludzi jeśli chodzi o przestrzeganie obostrzeń i zniechęcać ich do programu szczepień – powiedział informator wp.pl.

Rząd obawia się, że restrykcje zniesione pochopnie spowodują równoczesne kwestionowanie zasłaniania ust i nosa w przestrzeni zamkniętej. W pomieszczeniach „maseczki zostaną z nami jeszcze na długo” – zdradza informator WP.

Czy jest w ogóle jakiś horyzont zniesienia tego nakazu? – Teoretycznie czerwiec, ale niczego nie można przesądzać – mówią rozmówcy serwisu.

 

Źródło: wp.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy