22 listopada 2021

Niespokojna noc na granicy. W Dubiczach Cerkiewnych 150 imigrantów próbowało siłą wtargnąć do Polski

Straż Graniczna poinformowała o kolejnej próbie nielegalnego wtargnięcia na teren Polski. Próbę taką podjęło około 150 cudzoziemców. Tak jak w poprzednich tego typu próbach, nad akcją czuwały białoruskie służby.

„Wczoraj tj. 21.11 na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. Atak na polską granice nadzorowany był przez białoruskie służby” – podała Straż Graniczna.

Funkcjonariusze udostępnili w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać grupę imigrantów w blasku mocnych reflektorów oraz błysków laserów, którymi oślepiani są polscy pogranicznicy.

Wesprzyj nas już teraz!

O podobnym incydencie SG informowała w sobotę. Wówczas do próby forsowania granicy doszło na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze. Tam swoich sił próbowała grupa ok. 100 bardzo agresywnych cudzoziemców, przywiezionych pod granicę przez służby białoruskie. Służby skutecznie zapobiegły sforsowaniu granicy.

Imigranci atakowali w Dubiczach Cerkiewnych już piątek. Jak informuje SG, było kilka prób siłowego forsowania granicy, a największa grupa liczyła ok.200 cudzoziemców, pozostałe po kilkadziesiąt osób. Cudzoziemcy byli agresywni – rzucali kamieniami, petardami, używali gazu łzawiącego.

Źródło: Twitter

MA

Polscy patrioci dziękują służbom mundurowym za ich pracę! Dołącz do akcji “Dziękujemy Wam”!

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie