31 stycznia 2013

Niewiarygodna komisja Millera będzie „odkłamywać” sprawę Smoleńska

(Maciej Lasek fot. Grazyna Myslinska/FORUM )

Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych i komisji Jerzego Millera Maciej Lasek zapowiedział walkę z „kłamstwami” smoleńskimi.

 

Lasek stanie na czele specjalnego zespołu, który będzie sprawdzał i weryfikował hipotezy jakie pojawiają się w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. – Celem działania takiego zespołu jest przypominanie ustaleń komisji, ale nie samych ustaleń, tylko całego procesu, który doprowadził do tego, że takie, a nie inne, ustalenia komisja poczyniła – powiedział.

 

Zdaniem Laska, opracowany przez jego zespół raport komisji Millera jest „trudny w odbiorze”, w związku tym jego zespół zajmie się jego popularyzacją. Służyć mają temu konferencje, publikacje naukowe a być może specjalna strona internetowa. Lasek zapowiedział, że będzie reagował na wszystkie sygnały i relacje świadków dotyczące katastrofy smoleńskiej.

 

Pierwsza konferencja Laska i towarzyszących mu ekspertów odbyła się w siedzibie… „Gazety Wyborczej”. Tam odpowiadali oni m.in. na zarzuty prof. Wiesława Biniendy. Kilka dni temu prokuratura zbiła tezę, która została postawiona w raporcie komisji Millera, że na pilotów naciskał gen. Andrzej Błasik. Śledczy badający sprawę, twierdzili, że nie ma dowodów na rzekome naciski generała.

 

 

Źródło: tvpinfo.pl

ged 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie