7 grudnia 2018

„Niezatapialna” Angela Merkel nie jest już szefową CDU! Czy Niemcy odejdą od post-polityki?

(fot.Emmanuele Contini/NurPhoto via ZUMA Press)

Annegret Kramp-Karrenbauer nową szefową CDU! Polityk zastąpi na tym stanowisku kanclerz Angelę Merkel, która przewodniczyła niemieckiej chadecji przez 18 lat.

 

W przeprowadzonym w piątek głosowaniu Kramp-Karrenbauer uzyskała 517 głosów. Jej przeciwnika w drugiej turze poparło 482 delegatów.

 

Zwycięstwo Kramp-Karrenbauer oznacza, że może stanąć w przyszłości na czele rządu. To właśnie było stawką dzisiejszych głosowań na zjeździe w Hamburgu. CDU jest największą partią i bardzo prawdopodobne, że po upływie obecnej kadencji Merkel jej partia nadal będzie sprawować władzę. Nie wykluczone też, że odbędą się przedterminowe wybory być może już pod koniec przyszłego roku.

 

Komentatorzy podkreślają, że nowa szefowa CDU jest nieco bardziej konserwatywna niż kanclerz Merkel, o czym mają świadczyć wcześniejsze przemówienia Kramp-Karrenbauer, w których ta dystansowała się od zalegalizowanych w ubiegłym roku tzw. małżeństw jednopłciowych.

 

Źródło: interia.pl / rp.pl

TK

 

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

Polonia Christiana 52. Niemieckie rewolucje

 

W wydaniu m.in. Tadeusz Marczak o powrocie kwestii niemieckiej; Wir werden nicht dienen! – czyli Krystian Kratiuk o niemieckiej duszy; Jak zrozumieć Niemców? Odpowiedzi udziela ks. prof. Tadeusz Guz. A także: Czują się moralnie lepsi – wywiad o niemieckiej tożsamości historycznej i kulturowej z prof. Bogdanem Musiałem.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie