12 grudnia 2017

Nieznany sprawca podpalił biuro poselskie Beaty Kempy. To trzeci taki atak w ostatnich dniach

(Beata Kempa. Fot. Rafal Siderski/FORUM)

W nocy z poniedziałku na wtorek nieznany sprawca podpalił biuro poselskie minister Beaty Kempy w Sycowie (województwo Dolnośląskie). Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że było to działanie umyślne. To kolejny w ostatnim czasie tego typu akt skierowany przeciwko politykom partii rządzącej.

 

– Wrzucono do środka pojemnik z łatwopalną cieczą. Na razie wciąż trwają tam czynności pod nadzorem Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Jednak prawdopodobnie śledztwo w tej sprawie przejmie wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu – powiedział Piotr Kowalczyk, prokurator regionalny we Wrocławiu. Dodał, że wszystko wskazuje na to, iż nie był to wypadek, tylko umyślne działanie.

 

To kolejny tego typu akt, jaki ma w Polsce miejsce w ostatnim czasie. W miniony weekend nieznani sprawcy oblali farbą wejścia do wspólnego biura poselskiego posłów Andrzeja Melaka, Jarosława Krajewskiego i Ewy Tomaszewskiej w Warszawie przy ul. Puławskiej 130. Z kolei w niedzielę zamaskowany mężczyzna zamazał sprayem drzwi do szczecińskiej siedziby Prawa i Sprawiedliwości.

 

Zdaniem Andrzeja Melaka (PiS) akty wandalizmu to efekt „podpuszczania i prowokowania” ludzi przez przedstawicieli partii opozycyjnych oraz media przeciwne rządowi. Poseł wyraził również zaniepokojenie, że jeśli fala nienawiści nie zostanie zatrzymana, to niedługo może dość do kolejnych aktów przemocy. – Czego się można spodziewać: pobicia, zabójstwa tak jak w Łodzi? – pytał.

 

Jego słowa stanowiły bezpośrednie nawiązanie do tragedii, jaka 19 października 2010 roku rozegrała się w biurze PiS w Łodzi, kiedy to 62-letni wówczas Ryszard Cyba zamordował Marka Rosiaka – działacza PiS i ciężko ranił jego asystenta – Pawła Kowalskiego.

 

Sytuacja zaniepokoiła również funkcjonariuszy policji, którzy zapowiedzieli zwiększoną liczbę patroli na ulicach, na których znajdują się siedziby biur poselskich. – W okresie świąteczno-noworocznym na polskich ulicach będzie zwiększona liczba patroli, które w ramach swoich obowiązków będą zwracały uwagę na siedziby biur parlamentarzystów –  zapowiedział rzecznik prasowy KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 

 

Źródło: tvp.info

TK

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie