24 stycznia 2020

Nigeria: radykalni muzułmanie z ISIS i Boko Haram wciąż atakują i mordują chrześcijan

(Fot. Pixabay)

W Nigerii nie ustają prześladowania chrześcijan. Niemal każdego dnia terroryści z Państwa Islamskiego, Boko Haram i islamscy pasterze z plemienia Fulani dokonują napadów na chrześcijańskie wioski, gdzie mordują, porywają i okradają ludzi.

 

Nigeria jest z perspektywy chrześcijan jednym z najniebezpieczniejszych państw afrykańskich. Każdego dnia w kraju do chodzi do aktów prześladowania wyznawców Chrystusa, które bardzo często przeradzają się w śmiertelne niebezpieczeństwo. Zaledwie kilka dni temu, 20 stycznia zamordowano chrześcijańskiego pastora Lewan Adimiego ze Stowarzyszenia Chrześcijan Nigerii. Kapłan został porwany na początku miesiąca przez terrorystów z Państwa Islamskiego, a kilka dni później dokonano jego egzekucji. Nagranie z tragicznego zdarzenia opublikowano w internecie.

 

W komunikacie opublikowanym po morderstwie Lewana Admiego, prezydent kraju Muhammadu Buhari, określił tę zbrodnię jako okrutną i nieludzką oraz zapewnił, że winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

 

Z kolei 26 grudnia ubiegłego roku rozpowszechniono wideo, na którym widać egzekucję 11 chrześcijan, której dokonało Boko Haram. Wszystkim ścięto głowy. Tego samego dnia zginęła młoda dziewczyna, katoliczka, która za kilka dni miała wyjść za mąż. Samochód, którym podróżowała wraz ze znajomymi został zatrzymany przez islamskich bojowników Boko Haram. Terroryści zamordowali młodą dziewczynę i podróżujące z nią kobiety, tylko dlatego, że należały do Kościoła katolickiego.

 

Zagrożeniem dla chrześcijan są również islamscy pasterze z plemienia Fulani, którzy tylko w siedmiu pierwszych miesiącach 2019 roku zamordowali 1400 osób. W tym roku, 17 stycznia, napadli na wioskę Gora-Gan w stanie Kaduna, leżącym w środkowej części Nigerii. Napastnicy otworzyli ogień do chrześcijan, którzy spotkali się na wspólnej modlitwie. W wyniku strzelaniny dwóch nastolatków zostało zabitych, a kilku innych ciężko rannych.

 

Muzułmańscy radykałowie porwali także czterech seminarzystów, z których jeden został uwolniony, ale w stanie bardzo ciężkim stanie trafił do szpitala. Jego szanse na przeżycie wciąż nie są możliwe do oszacowania.

 

 

Źródło: KAI

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie