21 lipca 2021

Nigeria: służby uwolniły 42 osoby porwane przez terrorystów

(zdjęcie ilustracyjne Pixabay)

42 porwanych mieszkańców nigeryjskiej wsi Manawa odzyskało wolność. Przebywali oni w niewoli od 8 czerwca 2021, a więc przez 42 dni. Służbom udało się uwolnić ich bez płacenia okupu.

W pogrążonej w ubóstwie północnozachodniej części Nigerii praktyka porywania trwa już od kilku lat. Z kolei w ostatnich miesiącach organizacje przestępcze porywają też dzieci ze szkół. Tego typu akty terroru to działalność rozmaitych grup terrorystycznych. Działające na tym terenie bojówki islamskie mimo różnic mają jeden wspólny cel: chęć wytępienia chrześcijan.  

Według Światowego Indeksu Prześladowań Chrześcijan prowadzonego przez organizację Open Doors w okresie 1 listopada 2019 – 31 października 2020 Nigeria znajduje się na 9 miejscu wśród krajów najbardziej prześladujących chrześcijan. To w znacznej mierze „zasługa” działania islamskich ekstremistów z Boko Haram, pasterzy Hausa-Fulani, ISWAP (stowarzyszonego z IS). To właśnie w Nigerii za wiarę ginie najwięcej chrześcijan. Problemem jest także porywanie kobiet i zmuszanie ich do ślubów z muzułmanami.

Wesprzyj nas już teraz!

Dlatego też na początku lipca metropolita Lagosu arcybiskup Alfred Martins wezwał do wprowadzenia stanu wyjątkowego w całej Nigerii.

 

Źródła: opendoors.pl / radiomaryja.pl

mjend

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie