31 marca 2021

Nigeryjski ksiądz padł ofiarą niezidentyfikowanych bandytów

(Fot. Pixabay)

Ksiądz Ferdinand Fanen Ngugban znalazł się pośród co najmniej siedmiu osób zamordowanych przez bandytów podczas napaści na kościół pod wezwaniem świętego Pawła w nigeryjskim stanie Benue.

 

 

Duchowny został trafiony z broni palnej w głowę krótko po odprawieniu Mszy świętej w swojej parafii. Jego ciało zostało odnalezione wraz ze zwłokami sześciu innych osób w pobliżu świątyni.

 

„Ks. Ferdynand wyruszył aby znaleźć przyczynę zamieszania [jakie wybuchło w okolicy kościoła]. Został postrzelony w głowę, gdy próbował ukryć się po tym, jak zobaczył uzbrojonych bandytów” – wyjaśnia okoliczności zbrodni w środowym komunikacie ksiądz Fidelis Phelle Akjmbul, kanclerz diecezji Katsina-Ala.

 

Zgodnie zaś z informacjami od władz stanowych Benue, niezidentyfikowani uzbrojeni ludzie, którzy napadli na kościół, zaatakowali też wioskę, podpalając liczne domostwa.

 

 

Źródło: CNA/DoRzeczy.pl

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie