8 kwietnia 2021

NIL wzywa lekarzy za podpisy pod krytycznymi listami otwartymi

(Fot. W. Wasyluk/Forum )

Wezwania Naczelnej Rady Lekarskiej skierowane do medyków kwestionujących linię postępowania władz w sprawie „pandemii” są związane z podpisaniem przez nich listów otwartych m.in. przeciwko lockdownowi i przymusowi szczepień.

 

 

Jak ujawnił w środę w mediach społecznościowych doktor Paweł Basiukiewicz, rzecznik odpowiedzialności zawodowej przy NIL wysłał do lekarzy, m.in. dr. Zbigniewa Martyki i prof. Ryszarda Rutkowskiego, a także autora wpisu, wezwania na rozmowy. Przesłuchania są związane z „postępowaniem wyjaśniającym w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej”.

 

Doktor Basiukiewicz konsekwentnie krytykuje lockdown, przymusową kwarantannę oraz ideę obligatoryjnych szczepień. Zachęcał też publicznie do podpisywania „Deklaracji z Great Barrington”, której sygnatariusze poddali krytyce przyjęty w wielu krajach model postępowania wobec rozprzestrzeniania się koronawirusa.

 

„Aktualna polityka lockdownu powoduje dewastujące, krótko- i długoterminowe następstwa w dziedzinie zdrowia publicznego. Przykładowe konsekwencje obejmują obniżoną częstotliwość szczepienia dzieci, coraz gorsze skutki chorób układu krążenia, mniej badań przesiewowych w kierunku nowotworów i pogarszające się zdrowie psychiczne, co prowadzi do jeszcze większego wzrostu śmiertelności w najbliższych latach, przy czym największy ciężar będą musieli udźwignąć przedstawiciele klasy pracującej oraz młodszej części społeczeństwa. Trzymanie uczniów poza szkołami to ogromna niesprawiedliwość” – głosi m.in. deklaracja, pod którą podpisało się dotychczas 14 tysięcy naukowców zajmujących się medycyną i zdrowiem publicznym, 42,5 tysiąca lekarzy oraz blisko 800 tysięcy osób niezwiązanych z tą branżą.

 

Komentując cytowane wystąpienie dr Paweł Basiukiewicz napisał na Twitterze: „lockdown zabija. Uderzający i pełzający. Nakazowa izolacja i kwarantanna zabija. Naród jest wtrącany w stan wojenny. Proponuję wszystkim decydentom zapoznać się z Deklaracją z Great Barrington”.

 

Lekarz zwraca także uwagę na brak medycznego uzasadnienia dla nakazu noszenia masek, zwłaszcza na zewnątrz budynków.

 

W grudniu dr Basiukiewicz znalazł się pośród lekarzy podpisanych pod listem otwartym do Premiera i Prezydenta RP w sprawie preparatów genetycznych, którymi obecnie masowo „wyszczepiani” są Polacy.

 

„Przekonywanie społeczeństwa, że szczepionki oparte na mRNA są bezpieczne, przy ogromie niewiedzy na temat mRNA i jego powiązań w komórce jest wysoce nieetyczne” – głosi tekst apelu o pełną dobrowolność szczepień oraz rzetelną publiczną debatę na ich temat.

 

Lekarz wezwany do Naczelnej Izby Lekarskiej na 23 kwietnia napisał w czwartek:

 

„W czasach gdy jeden błąd napędza kolejny i Polska przoduje w ilości niepotrzebnych zgonów Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej uznał za konieczne nękanie osób, które sprzeciwiają się temu podejściu”.

 

Rafał Hołubicki, rzecznik NIL wyjaśnił portalowi Polsat News powody wezwań kierowanych wobec medyków krytykujących lockdown, przymus maskowy i kwarantannowy oraz szczepieniowy.

 

„Na obecnym etapie gromadzone są dowody m.in. pod postacią zeznań świadków i wyjaśnień lekarzy, których postępowanie dotyczy. Do chwili obecnej nikomu nie przedstawiono zarzutów.

 

Postępowanie, o którym mowa dotyczy treści listów otwartych podpisanych przez pewną grupę lekarzy i lekarzy dentystów, które mogą zawierać treści niezgodne z aktualną wiedzą medyczną lub promować postawy antyzdrowotne” – przekonywał.

 

„Obecnie Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej (NROZ) gromadzi materiał dowodowy, który pozwoli dokonać oceny czy i przez kogo mogło zostać popełnione przewinienie zawodowe. Zwracanie się przez NROZ do lekarzy, którzy podpisali się pod tymi listami otwartymi o złożenie wyjaśnień (na piśmie, a w niektórych przypadkach podczas przesłuchania) w żadnym razie nie może być traktowane jako nękanie lekarzy” – stwierdził Rafał Hołubicki.

 

 

Źródło: Polsat News, Twitter, PCh24.pl

RoM

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(20)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy