23 stycznia 2018

Nowa odsłona #MeeToo. Ameryka wstrząśnięta skandalem seksualnym wśród sportowców

(źródło: pixabay.com)

Materiały pedofilskie i kilkaset ofiar molestowania seksualnego – Amerykanie właśnie są świadkami potężnego skandalu seksualnego, jaki przez lata rozgrywał się w środowisku gimnastycznym.

 

Po ujawnieniu mrocznych sekretów do dymisji podało się trzech członków zarządu władz gimnastyki w USA. Chodzi o aferę seksualną z udziałem byłego lekarza federacji Larry’ego Nassara. Miał on dopuścić się molestowania seksualnego dziewczynek i dorosłych. W sumie przeciwko lekarzowi zeznania złożyło 160 ofiar. Mężczyzna przyznał się do winy.

 

Nassar ma już na swoim koncie wyrok za pornografię dziecięcą. Mężczyzna został skazany na 60 lat więzienia. Za przestępstwa seksualne grozi mu zasądzenie kolejnych – nawet 125 lat więzienia.

 

O skandalicznej działalności lekarza kadry gimnastycznej USA amerykańskie media po raz pierwszy poinformowały około rok temu. Dziennikarze „Indianapolis Star” twierdzili wówczas, że w ciągu 20 lat ofiarą agresji seksualnej ze strony lekarzy i trenerów padło nawet 368 zawodniczek. Część z nich to dzieci.

 

Źródło: tvp.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie