11 maja 2013

Jeszcze za naszego życia chrześcijanie mogą całkowicie zniknąć z Iraku, Afganistanu i Egiptu. Zdaniem Raymonda Ibrahima, eksperta ds. Bliskiego Wschodu i islamu, będący wynikiem prześladowań przez muzułmanów masowy exodus milionów chrześcijan Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej osiągnął rozmiary epidemii. Diagnozę Ibrahima potwierdza amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej.

 

W wywiadzie udzielonym portalowi Jihad Watch Raymond Ibrahim powiedział, że rozpoczęta inwazją USA na Irak w 2003 r. spirala prześladowań chrześcijan nabrała tempa w wyniku tzw. arabskiej wiosny w 2011 r. Wskutek obalenia autorytarnych reżimów w Tunezji, Libii i Egipcie władzę w tych krajach przejęły ugrupowania ściśle powiązane z ekstremistami islamskimi. Od tej pory w tych krajach, a także w innych krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu rozpoczęły się regularne prześladowania.

 

Ekspert zauważa, że masowe prześladowania chrześcijan przez muzułmanów spowodowały ogromny kryzys humanitarny, który jest niemalże całkowicie ignorowany przez światowe media i rządy państw zachodnich. – Jest to coś, co jest mało znane, o czym się mało słyszy i mało kto się tym zajmuje – powiedział Ibrahim, który jest autorem niedawno wydanej książki, Crucified Again: Exposing Islam’s New War on Christians (Ukrzyżowany ponownie: wypowiedzenie przez islam nowej wojny chrześcijanom). Zarzucił on administracji prezydenta Baracka Obamy całkowitą obojętność wobec masowych prześladowań chrześcijan w państwach islamskich.

 

W opublikowanym niedawno na portalu FoxNews.com artykule alarmował on, że „ponownie przeżywamy historię która już się zdarzyła”, gdy świat islamski, z którego większość pierwotnie była niemal całkowicie chrześcijańska, powstał do wojny z wyznawcami Chrystusa. „Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej powiedziała niedawno: Skala odpływu chrześcijan z tego regionu nie ma precedensu i rośnie z roku na rok. Jeszcze za naszego życia chrześcijanie mogą zniknąć całkowicie z Iraku, Afganistanu i Egiptu” – pisze Raymond Ibrahim.

 

Ekspert stwierdził, że bieżące raporty napływające z państw i regionów gdzie muzułmanie stanowią zdecydowaną większość potwierdzają te ostrzeżenia. – Irak był pierwszym symptomem losu, jaki czeka chrześcijan, gdy siły islamskie uwolnią się z uścisku dyktatorów. Atak na kościół w Bagdadzie w 2010 r., który spowodował śmierć prawie 60 chrześcijan, to czubek rosnącej od dekady góry lodowej – zauważył Ibrahim.

 

Przypomniał on, że 10 lat temu, mieszkało w Iraku co najmniej milion chrześcijan. „Dziś pozostaje tam mniej niż 400 tys. wyznawców Chrystusa, co jest wynikiem antychrześcijańskiej kampanii, która rozpoczęła się od amerykańskiej okupacji Iraku, kiedy niezliczone chrześcijańskie kościoły zostały zbombardowane a niezliczona liczba chrześcijan zabita, w tym przez ukrzyżowanie czy obcięcie głowy” – pisał Ibrahim, dodając, że obecnie ten sam scenariusz realizuje się w Syrii. „Od kiedy chrześcijanie stali się celem porwań, grabieży i ścinania głów przez opozycję, całe regiony i miasta, w których chrześcijanie żyli zanim pojawił się tam islam zostały już opróżnione” – alarmuje dodając, że to wszystko odbywa się zgodnie z wezwaniami płynącymi z meczetów, gdzie wmawia się ludności, że wypędzenie chrześcijan z kraju jest ich „świętym obowiązkiem”.

 

Źle dzieje się także w Egipcie, skąd po „arabskiej wiośnie” uciekło już około 100 tys. chrześcijańskich Koptów. Ibrahim ubolewa, że doniesienia o atakach i eksmisjach dokonywanych przez Al-Kaidę na egipskich chrześcijanach są powszechne, a w szczególności dotyczy to wiernych Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego.

 

Według Ibrahima, do ucieczki zmuszeni są nie tylko chrześcijanie z krajów takich jak Irak, Syria i Egipt, ale również „czarni” Afrykanie i „biali” Europejczycy mieszkający w krajach z większością ludności wyznającej islam. Aż 200 tys. chrześcijan uciekło z Mali po zeszłorocznym islamskim przewrocie. Powołując się na świadectwa uciekinierów i misjonarzy, Ibrahim powiedział, że „Kościół w Mali stoi w obliczu wykorzenienia”, zwłaszcza na północy kraju, „gdzie rebelianci chcą utworzenia niezależnego państwa islamskiego i wypędzenia chrześcijan”. „Rewidowano dom po domu w poszukiwaniu ukrywających się chrześcijan. Kościoły i inne chrześcijańskie nieruchomości zostały zrabowane lub zniszczone, a ludzie torturowani w celu ujawnienia swoich chrześcijańskich krewnych” – pisze Ibrahim, informując, że przynajmniej jeden pastor został ścięty przez islamskich fanatyków.

 

Ekspert podał też kilka innych przykładów spowodowanego prześladowaniami chrześcijan przez muzułmanów kryzysu humanitarnego. Podkreślił, że wszystkie bez wyjątku raporty mówią o trudnej sytuacji chrześcijan cierpiących z powodu islamskich prześladowań. – Jak dokumentuję w mojej nowej książce, Crucified Again: Exposing Islam’s New War on Christians, w całym świecie islamu chrześcijanie są prześladowani celem ich wytracenia. Takie jest prawdziwe oblicze odradzającego się islamskiego ekstremizmu – tłumaczył Raymont.

 

 

Krzysztof Warecki, Christian Post

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie