10 grudnia 2018

Nowa Zelandia: wojsko uznało za największego wroga… zmiany klimatu

(Mass Communication Specialist 2nd Class (SW/AW) Andrew Meyers. [Public domain], via Wikimedia Commons)

Wojsko Nowej Zelandii uznało, że największym zagrożeniem dla państwa są obecnie zmiany klimatyczne. I to właśnie walce z tym „wrogiem” armia będzie poświęcać w przyszłości znacznie więcej uwagi niż dotychczas.

 

Nowozelandzka armia wydała niedawno specjalne oświadczenie, w którym zapowiada rychłą konieczność podjęcia przez żołnierzy aktywności na polu walki z konsekwencjami zmian klimatycznych.

 

Wzrost średnich rocznych temperatur powietrza może – według dowództwa – doprowadzić do katastrof humanitarnych w regionie, które będą musiały być opanowywane z pomocą wojskowych.

Chodzi przede wszystkim o sytuację na wyspach Pacyfiku, takich jak Fidżi lub Vanuatu, które już w przeszłości bywały dotykane między innymi bardzo silnymi, pustoszącymi burzami.

 

Nowozelandzkie wojsko uważa też, że globalne ocieplenie utrudni na niektórych wyspach dostęp do wody pitnej oraz ziemi uprawnej, a to może skutkować wybuchem konfliktów zbrojnych.

 

Armia sądzi wreszcie, że angażując swoje siły w pomoc wyspom na Pacyfiku, kraj poprawi swój wizerunek na świecie, a w ten sposób przyczyni się do osłabienia „miękkiej siły” innych państw. Chodzi tu zwłaszcza o Chiny, w ostatnich latach rozszerzające wpływy na Pacyfiku, co ma godzić w interesy Nowej Zelandii.

 

Źródło: Spiegel.de
Pach

 

  

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie