8 kwietnia 2021

„Nowy Ład” a zdrowie i mieszkanie. Wyciekły kolejne szczegóły na temat programu PiS

(źródło: pixabay.com)

„Dziennik Gazeta Prawna” ujawniła kolejne zapisy programu „Nowy Ład”. Poznaliśmy już pomysły na rewolucję w podatkach. Teraz mowa o rozwiązaniach dotyczących mieszkań dla osób młodych,  zdrowia oraz spraw ważnych dla seniorów.

 

Wedle dziennikarzy, program ma zakładać ułatwienie dostępu do mieszkań. To np. łatwiejsze kredyty, bez wkładu własnego, wkładem  do 100 tys. zł gwarantowanym przez państwo czy też dofinasowaniem do 160 tys. zł. Rozwiązanie to miałoby być kierowane do rodzin wielodzietnych, a wysokość wsparcia uzależniona ma być od liczby dzieci. Po pomoc sięgnąć będą mogły osoby w wieku 24-40 lat.

 

Ponadto z rozwiązania mogłyby skorzystać osoby, których dochody nie pozwalają na korzystanie z pomocy społecznej, a równocześnie zarabiają zbyt mało, by dysponować własnym wkładem na zakup mieszkania.

 

W programie pojawią się też rozwiązania z dziedziny zdrowia. To programy osłonowo-zdrowotne takie jak dostęp do diagnostyki prenatalnej dla wszystkich kobiet w ciąży. Pojawia się też pomysł wprowadzenia darmowej szczepionki przeciw HPV.

 

„Nowy Ład” ma zawierać też rozwiązania dla seniorów. To umożliwienie osobom w wieku 55+ zmniejszenia wymiaru pracy. Chodzi o to, by osoby te nie musiały wybierać pomiędzy pracą na pełny etat a przejściem na emeryturę. Pojawiają się też rozwiązania z zakresu dostępności krótkookresowych prac seniorom. Mają one zwiększać aktywność zawodową seniorów, ale i pozytywnie wpływać na ich świadczenia. Szerszy ma być też program „Leki 75+” – tu mowa o włączeniu w program nawet osoby po 60., ale dotyczy to tylko niektórych leków.

 

Źródło: dorzeczy.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(38)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy