12 października 2021

Obcowanie z magią generuje problemy psychiczne i nierzadko prowadzi do samobójstwa. Kapłani przestrzegają

(fot. Pixabay)

Władze diecezji Saltillo w północno-zachodnim Meksyku wezwały wiernych do odstąpienie od udziału w rytuałach magii. Wskazano, że praktyki uprawiania przez katolików obrzędów santerii, praktyk szamańskich i spotkań z wróżkami stają się coraz bardziej powszechne. Rośnie też sprzedaż jakoby czarodziejskich amuletów, „cudownych wód” oraz innych magicznych przedmiotów.

Ksiądz David López z tej diecezji zapowiedział, że władze miejscowego Kościoła przeprowadzą w najbliższych tygodniach serię konferencji przestrzegających przed ujemnymi skutkami poddawania się tego rodzaju praktykom. Wskazał, że ich uczestnicy coraz częściej mają problemy finansowe w związku z udziałem w takich seansach, jak również problemy psychiczne, a nierzadko też podejmują próby samobójcze.

„Zjawisko to dotyka nie tylko katolików, ale również osób wierzących i niewierzących spoza wyznań chrześcijańskich, prowadząc je (…) do strat” – wyjaśnił meksykański duchowny, podkreślając, że ofiarami padają osoby z różnych grup społecznych.

Wesprzyj nas już teraz!

Ks. López zaznaczył, że osoby, które nawiązują kontakty z „wróżkami i szamanami”, jeszcze bardziej komplikują swoją sytuację życiową oraz członków swoich rodzin.

Dodał, że specjaliści ds. zdrowia psychicznego przestrzegają przed udziałem w takich praktykach, gdyż często prowadzą one do zaburzeń psychiki, pogłębiają lęki, fobie i inne dolegliwości psychologiczne.

Zdaniem kapłana większość zajmujących się tego rodzaju praktykami magii to „szarlatani”, żerujący na środkach finansowych swoich klientów.

 

Źródło: KAI

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez