16 stycznia 2019

Obrońcy nienarodzonych przypominają prezes TK o zabijanych dzieciach

(Fot. Pro - Prawo do Życia)

Fundacja Pro – Prawo do Życia rozpoczęła akcję „Wyślij Jasia do Trybunału Konstytucyjnego”. Celem jest przypomnienie prezes TK Julii Przyłębskiej o trwającej już ponad rok zwłoce w rozpatrywaniu wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności tzw. przesłanki eugenicznej, pozwalającej na aborcję ze względu na podejrzenie choroby lub wady genetycznej.

 

Wniosek, podpisany przez 107 posłów, został złożony w Trybunale Konstytucyjnym 27 października 2017 roku, czyli ponad 14 miesięcy temu, a wymagane w sprawie stanowisko Prokuratora Generalnego wpłynęło 28 maja zeszłego roku. Trybunał jednak wciąż nie wydał wyroku w tej ważnej i pilnej sprawie.

Fundacja apeluje, aby każdy, komu na sercu leży los dzieci zabijanych poprzez aborcję w polskich szpitalach, wysłał do prezes TK Julii Przyłębskiej list wraz z modelem „Jaś”, przedstawiającym 10-tygodniowe nienarodzone dziecko. Organizatorzy akcji chcą pokazać sędziom TK, że ich decyzje mają realny wpływ na życie najmłodszych Polaków.

Aby wziąć udział w akcji, nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy wypełnić formularz na stronie internetowej www.wyslijjasia.pl, a Fundacja wydrukuje list, dołączy model „Jasia” i wyśle je do Trybunału Konstytucyjnego w imieniu zgłaszającego.

 

 

Źródło: KAI

RoM

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie