27 kwietnia 2016

Obywatele polscy w szeregach dżihadystów. Może być ich nawet 40

(fot. Grazyna Myslinska/Forum)

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Międzynarodowe Centrum Antyterroryzmu (ICCT) do islamskich ugrupowań bojowych mogło dołączyć nawet 40 obywateli Polski. Autorzy opracowania oszacowali  jak wielu Europejczyków mogło wyjechać na Bliski Wschód, aby dołączyć do islamskich ekstremistów.


Na Bliski Wschód mogło wyjechać od 20 do 40 polskich obywateli. Autorzy raportu podkreślają, że w większość wyjeżdżających Polaków była już i tak na emigracji w innych europejskich krajach.

Najwięcej chętnych, aby dołączyć do dżihadystów wyjechało z Francji (900), Niemiec (720) i Wielkiej Brytanii (700). Wysoko uplasowała się także Belgia (nawet 516 wyjeżdżających), Szwecja (300) i Holandia (205). Nie zanotowano sympatyków islamskich radykałów na Litwie, Czechach oraz Rumunii. Nie znane są dane z Cypru i Malty.

 

Blisko 20 proc. wyjeżdzających to kobiety, a 23 proc. to osoby, które wcześniej były innego wyznania.

 

 

Źródło: rmf24.pl

luk

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie