22 kwietnia 2021

Od 1 lipca ułatwienia w edukacji domowej. Prezydent Duda podpisał nowelizację ustawy

(fot. YouTube / Prezydent.pl)

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelę ustawy dotyczącą edukacji domowej. Przepisy znoszą wymóg rejonizacji i posiadania opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej. Stanowią spełnienie postulatów rodziców.

Obecnie dzieci uczące się w domu są formalnie przypisane do konkretnej szkoły lub przedszkola w danym regionie, o co wnioskują rodzice do dyrektorów tych placówek. Do wniosku o zezwolenie na naukę domową trzeba dołączać m.in. opinię publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Znosimy dwie ważne bariery administracyjne dla tych rodziców, którzy chcą skorzystać z możliwości realizacji obowiązku szkolnego poza szkołą, czyli tzw. edukacji domowej. Nie ma wymogu zamieszkania i chodzenia do tej samej szkoły na terenie tego samego województwa, więc likwidujemy obowiązek rejonizacji. Drugim obowiązkiem, który likwidujemy, jest konieczność posiadania opinii z poradni psychologiczno-pedagogicznej. Do  tej pory był taki obowiązek, bez konieczności uzyskania pozytywnej rekomendacji, więc likwidujemy tę zbędną barierę administracyjną – tłumaczy sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski.

Nowelizacja ustawy dotyczącej edukacji domowej wejdzie w życie 1 lipca.

 

Źródło: RadioMaryja.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie