8 kwietnia 2020

Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus Władcą nam

(Wikimedia Commons)

Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy, Przyjaciele i Dobrodzieje portalu PCh24.pl!

Gdy rozpoczynaliśmy Wielki Post Anno Domini 2020 nikt nie spodziewał się, jak bardzo będzie on różnił się od ubiegłorocznych. Że zostaniemy pozbawieni możliwości uczestniczenia w nabożeństwach i przystępowania do świętych sakramentów. Że zostaną ograniczone nasze podstawowe wolności. Że wielu z nas zamiast przygotowywać się do świąt, z niepokojem zerkać będzie w przyszłość.

 

Bożych planów jednak nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć – uczył nas o tym Chrystus Pan przypominając o potrzebie czujności: Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy złodziej ma przyjść, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo w chwili, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie.

 

Zakończony właśnie Wielki Post – dzięki niezmierzonej Bożej mądrości – stanowił wyjątkową okazję do pokuty i nawrócenia. Do czujności i gotowości.

 

Dziś Chrystus Pan zmartwychwstaje – tak jak zmartwychwstawać powinna nasza nadzieja. W ostatnich tygodniach niejeden z nas częściej niż wcześniej pomyślał o śmierci – dziś jednak czas już myśleć o życiu! Bo oto wychodzi z grobu Zwycięzca śmierci, piekła i szatana!

 

Oto Ten, który zatriumfował nad śmiercią, otworzył jej wrota, starł jej oścień w męki dobie!

 

Oto Ten, który otworzył wiernym sobie kraj rajskiego żywota!

 

Oto Ten, który odkupił nas od zbrodni strugami swojej drogocennej Krwi!

 

Oto Ten, który jest nam Wodzem, Królem i Władcą! On – nikt inny. On, a nie żaden możny tego świata, żadna – nawet najbardziej sprawna machina medialna, żaden system, i żadna, nawet najbardziej powszechna, bo najintensywniej promowana, emocja.

 

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat!

 

A skoro tak, nie mamy się czego bać. Możemy tylko wierzyć, miłować Go i Jego Kościół, oraz z nadzieją patrzeć w przyszłość – nie tylko przecież doczesna przyszłość nas czeka.

 

I właśnie tego życzę Państwu w imieniu swoim oraz redakcji PCh24.pl. Życzę Państwu nieustającej i niezachwianej wiary w Zmartwychwstanie Chrystusa ale i w nasze zmartwychwstanie. Życzę Państwu świadomości miłości Chrystusa i mnogości miłości dzielonej w gronie najbliższych w czasie tych wyjątkowych przecież świąt. Życzę Państwu nadziei wynikającej ze świadomości, że po burzliwej nocy Wielkiego Piątku, następuje najpiękniejszy, niedzielny poranek Zmartwychwstania.

 

W Wielkanoc wołajmy więc wszyscy, jeśli nie w kościołach, to w naszych domach, z wiarą, nadzieją i miłością:

 

Ze świętymi w blaskach mocy
wiecznej chwały zlej nam zdroje,
Zbaw, o Panie, lud sierocy,
błogosław dziedzictwo swoje!

 

 

Krystian Kratiuk, redaktor naczelny PCh24.pl

 

 

 

 

 

    

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie