13 października 2015
Autor

Redaktor PCH24.pl

Fatima i nieuchronność kary Bożej

Rozważając teologię historii, tak mocno zapomnianą w dzisiejszym świecie, dochodzimy do wniosku, iż w dziejach państw i narodów istnieje jedna bardzo pewna zasada – jeśli narody grzeszą, spotyka je zasłużona kara. Najczęściej objawiają się one poprzez wielkie katastrofy, co uzmysławia nam także orędzie z Fatimy.

 

Każdy, kto choć trochę zna historię potwierdzi, że największe i najgłośniejsze katastrofy zbierają się nad tymi, którzy mają być ukarani wcześniej, i wiszą nad nimi jakiś czas, niczym ciemne chmury. Zjawisko to pozostaje generalną zasadą tego typu okropnych wydarzeń.

 

Wszelkie kataklizmy które nas spotkały, począwszy od Potopu, poprzez upadek Jerozolimy, wschodnich i zachodnich imperiów, a w końcu protestantyzm, Rewolucja Francuska i rosyjska rewolucja komunistyczna wzbierały bardzo długo, pozostawały zawieszone nad narodami. Ludzie – w tym także rządzący – nie dostrzegają zwykle niebezpieczeństwa.

 

Ale to nie wszystko. Z punktu widzenia historyka owe katastrofy wyglądają, jakby zostały chwilowo wstrzymane. Co więcej, im dłużej trwa ów stan „zawieszenia katastrofy”, tym bardziej bolesną karą okazuje się ona być. Jaki jest z tego wniosek dla nas? Otóż opóźnienie kary nie oznacza, że została ona anulowana, że jesteśmy bezpieczni, że katastrofa nie nadciągnie – wręcz przeciwnie! Kiedy już nastąpi, będzie straszna. Im dłużej narody grzeszą bezkarnie, tym surowiej są później karane. Warto przypatrzyć się historii – zasada ta naprawdę jest bardzo prosta do zauważenia.

 

Możemy być więc pewni, że kara zapowiedziana przez Matkę Bożą w 1917 roku w Fatmie w końcu nastąpi. Była ona zapowiedziana nie tylko w Orędziu Fatimskim – wynika także (a może przede wszystkim) właśnie z teologii dziejów.

 

Matka Boża powiedziała do dzieci w Fatmie w 1917 r.:

Jeśli zrobi się to, co ja wam mówię, wiele dusz zostanie uratowanych, nastanie pokój na świecie. Wojna się skończy. Ale jeżeli się nie przestanie obrażać Boga, to za pontyfikatu Piusa XI rozpocznie się druga, gorsza. Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego.  

 

 

Plinio Correa de Oliveira

 

 

 

Więcej na temat Objawień w Fatimie przeczytasz w książkach Plinio Correa de Oliveira i Antonio Borelliego. Książki można nabyć w Księgarni Kontrrewolucji.

 

 

 

Plinio Corrêa de Oliveira – „Objawienia, które wstrząsnęły światem. Komentarze do orędzia Fatimskiego”

 

Antonio A. Borelli – „Aniołowie i objawienia fatimskie”

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie