29 maja 2012
Autor

Redaktor PCH24.pl

List otwarty ws. aborcji w Tarnowie

(Fot. lumix2004/sxc )

Publikujemy list otwarty Stowarzyszenia Koliber Oddział w Tarnowie, w sprawie aborcji w jednym z tamtejszych szpitali. 

 

 Do Dyrektora Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie

Marcina Kuty

Ul. Szpitalna 13, 33-100 Tarnów

 

 

Panie Dyrektorze


Jak zapewne Pan wie każdy lekarz przed rozpoczęciem swej posługi składa tzw. Przysięgę Hipokratesa. W nawiązaniu do naszego poniższego apelu wstępem tego listu chcielibyśmy zacytować jej oryginalną wersję: „Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją.”

 

Od początku bieżącego roku dochodzą do nas głosy, że na oddziale ginekologiczno-położniczym w placówce zarządzanej przez Pana stosuje się praktyki niespotykane do tej pory w naszym mieście. Otóż, z nieoficjalnych źródeł, tzn. od pracowników szpitala, którzy chcą pozostać anonimowi dowiedzieliśmy się, że w tzw. „Starym Szpitalu” od stycznia 2012 roku dokonywana jest aborcja eugeniczna, tzn. zabijanie nienarodzonych dzieci u których zachodzi prawdopodobieństwo występowania choroby lub poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 

Co ciekawe z informacji, które można wyczytać na oficjalnej stronie internetowej Szpitala im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie wynika, że na oddziale ginekologiczno-położniczym wśród usług świadczonych przez szpital nie ma zapisu o dokonywaniu aborcji przez lekarzy.

 

Ponadto pikanterii do tej sytuacji dodaje fakt, że „Stary Szpital” nosi imię ojca śp. prof. Andrzeja Szczeklika – wybitnego polskiego lekarza i docenionego w całym świecie naukowca, a zarazem stanowczego i zdecydowanego przeciwnika sztucznego przerywania ciąży.

 

Zadziwiającym jest, że ośrodek, który powinien być ostoją i miejscem, które wyciąga pomocną dłoń do chorych, bezbronnych i poszkodowanych przez los istot, wykonuje w ich kierunku gest odwrotny od oczekiwanego i doprowadza do sytuacji, w której chory staje się ofiarą osób teoretycznie stojących na straży jego zdrowia.

 

W związku z zaistniałą sytuacją zwracamy się do Pana o jak najszybsze skontrolowanie wyżej wymienionej sytuacji oraz apelujemy o zapewnienie niedopuszczenia do podobnych zdarzeń w Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie. Liczymy również na Pańską odpowiedź w tej sprawie.

 

 

Piotr Gładysz

Tarnowski oddział Stowarzyszenia KoLiber

tarnow.koliber.org

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie