1 grudnia 2019

„Mięsożerca. Wróg numer jeden” – film, który nie miał prawa powstać

28 listopada w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyła się premiera filmu w reżyserii Piotra Relicha i Łukasza Korzeniowskiego. Dlaczego już na etapie produkcji dzieło to wywołało oburzenie środowisk lewicowych, które oskarżały twórców o szerzenie nienawiści i nawoływanie do mordowania zwierząt (SIC!)? Kiedy weganizm przestał być tylko dietą a stał się ofertą ideologiczną? Co o filmie „Mięsożerca. Wróg numer jeden” myślą widzowie i przedstawiciele świata mediów? Na te i wiele innych pytań, znajdziecie Państwo odpowiedzi w specjalnym RAPORCIE PCh24.pl.

 

 

 

 

„Mięsożerca” w PeKiNie. Premiera filmu o szaleństwie ekologizmu

Liczna widownia, interesujące wystąpienia, a przede wszystkim wartościowy poznawczo film – to wszystko miało miejsce w czwartkowy wieczór podczas warszawskiej premiery dokumentu Piotra Relicha, pt. „Mięsożerca. Wróg numer jeden”.

 

 

Ks. Bortkiewicz na premierze „Mięsożercy”: weganizm to już nie dieta, tylko oferta ideologiczna

Film „Mięsożerca. Wróg numer jeden” nie jest o koncepcjach żywieniowych. Bo weganizm i wegetarianizm dzisiaj przestały być propozycjami dietetycznymi. Są ofertą ideologiczną. Są ofertą, która promuje godność zwierząt. Ale ta promocja dokonuje się kosztem degradacji człowieka. Im więcej szacunku dla zwierząt, tym więcej pogardy dla człowieka. To właśnie dlatego film, który mogą Państwo dzisiaj zobaczyć jest tak ważny, a zarazem tak niepopularny w pewnych kręgach. Skala i źródła ataków na ten film pokazują, że spór nie toczy się o dietę, spór toczy się o światopogląd, a ostatecznie toczy się o człowieka, jego wartość, jego godność – napisał w liście skierowanym do uczestników premiery filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr.

 

 

Czy film „Mięsożerca” spodobał się widzom? Relacja z premiery [VIDEO]

Za nami premiera filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden”. Czy dzieło Piotra Relicha i Łukasza Korzeniowskiego przypadło widzom do gustu? Zapraszamy do obejrzenia relacji video z wydarzenia, które odbyło się 28 listopada w Warszawie.

 

 

 

„Mięsożerca. Wróg numer jeden” – pasjonująca dyskusja po premierowej projekcji filmu [VIDEO]

Po premierowej projekcji filmu „Mięsożerca. Wróg numer jeden” w reżyserii Piotra Relicha odbyła się dyskusja z udziałem twórców dzieła oraz części z osób wypowiadających się w dokumencie. Na końcu list od ks. prof. Pawła Bortkiewicza TChr do osób zebranych na pokazie odczytał prowadzący konferencję zastępca redaktora naczelnego portalu PCh24 Łukasz Karpiel.

 

 

 

Lewica w strachu. Przeraził ją film „Mięsożerca – wróg numer jeden”

Przedpremierowy sukces filmu „Mięsożerca – wróg numer jeden”! Lewicowe media – choć nie widziały dokumentu – już rozpisują się na jego temat. Czego się obawiają?

 

 

 

Prawy Prosty o ideologii eliminacji człowieka. To tylko weganizm i ekologizm?

Czy weganizm to tylko zwykła dieta, a walka z „globalnym ociepleniem” to troska o przyszłość dzieci? A może jest to coś więcej, dużo więcej? Łukasz Karpiel zaprasza na Prawy Prosty. W programie goszczą Piotr Relich, autor filmu „Mięsożerca wróg numer jeden” oraz Krystian Kratiuk, redaktor naczelny magazynu „Polonia Christiana” i portalu PCh24.pl.

 

 

 

Czy zwierzęta pójdą do nieba?

Czy katolik może jeść mięso? Oczywiście, że tak. Nigdzie nie sformułowano zakazu spożywania mięsa. Czy w ogóle można sobie wyobrazić Niebo bez dobrze wysmażonego steku? – mówi ksiądz profesor Paweł Bortkiewicz TChr w rozmowie z Tomaszem D. Kolankiem.

 

 

Więcej na temat „kultu Matki Ziemi”; nowej świeckiej religii, jaką jest weganizm; humanizacji zwierząt; animalizacji człowieka oraz innych zagrożeń dla ludzkiego życia oraz naszej wolności i godności można przeczytać w najnowszym numerze magazynu „Polonia Christiana”.

 

W numerze m.in. Bogdan Dobosz przedstawia ekoterror, jaki w ostatnim czasie zapanował we Francji, co widać nie tylko w polityce i mediach, ale również… na pogrzebach.

 

Piotr Doerre zwraca uwagę, że ekototalizm to naturalne następstwo dotychczasowych rewolucji spod znaku neomarksistowskiego materializmu i ewolucjonizmu, zgodnie z którymi „najwyższą wartością jest Ziemia”, do której człowiek nie pasuje. „Czyż ratowanie świata, jego klimatu, bogactwa rośli i miliardów czujących istot – zwierząt, nie jest celem wystarczająco szczytnym, by w jego imię przekonstruować struktury społeczne, ekonomiczne i polityczne”? – pyta autor.

 

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz TChr alarmuje, że kult Gai powoli, ale systematycznie, zastępuje wiarę w Boga, a dr Marcin Jendrzejczak i Piotr Relich rozprawiają się z tezami Szymona Hołowni na temat Sądu Ostatecznego i udziału, jaki – jego zdaniem – będą w nim miały „zwierzęta, jakie spotkaliśmy na swej życiowej drodze”.

 

Najnowszy numer magazynu „Polonia Christiana” jest dostępny w Księgarni „Polonia Christiana” – zarówno w formie tradycyjnej (papierowej) jak i elektronicznej.

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie