12 stycznia 2018
Autor

Zaczynamy cykl #błędy współczesności. Bo nauka Kościoła jest wieczna!

Od dziś w każdą niedzielę będziemy na portalu PCh24.pl przypominać naukę Kościoła w sprawach, które współczesność neguje, wypacza lub zamilcza. To odpowiedź na wielki kryzys, który dotknął chrześcijaństwo, w tym niejednego teologa czy moralistę. A przecież w nauczaniu Kościoła wszystko jest jasne i znane od wieków! Dlatego też starając się prostować błędy współczesności powoływać się będziemy na świętych i wielkie postaci Kościoła. Ich słów nie da się zanegować – mimo, iż wielu próbuje.

 

Przyszło nam żyć w trudnych czasach. Zewsząd jesteśmy atakowani nieprawdą. Próbuje się nam zaaplikować kłamstwo w kinie, w galerii handlowej, w gazecie, internecie a czasami, co najbardziej przykre, nawet z ambony. Tak właśnie objawia się wielki kryzys Kościoła – poprzez upodobnienie wielu wpływowych Jego członków do błądzącego świata.

 

Skutkiem tego kryzysu jest olbrzymi chaos. W Kościele, strukturze od wieków uporządkowanej i przemawiającej za pomocą klarownych przekazów, każdy może mieć dziś własne zdanie na tematy dotychczas niedyskutowalne. I w wielu przypadkach każde z tych zdań traktowane jest jako „równie dobre” jak inne. A przecież prawda, wbrew współczesnym relatywistom, wcale nie leży po środku.

 

Czy jeśli bowiem policjant prowadzący śledztwo w sprawie morderstwa usłyszy od kogoś, że mordercą jest Kowalski, a od kogoś innego, że Kowalski mordercą nie jest, to prawda leży pośrodku? To znaczy że Kowalski zabił, ale tylko trochę? Przecież to absurd! Ale taki absurd serwuje nam dzisiejszy świat, w tym – niestety – również i niektórzy katolicy.

 

Można dziś bowiem usłyszeć od ochrzczonych i praktykujących katolików, że chrześcijanie i muzułmanie wierzą w tego samego Boga, że piekło jest puste, że wszyscy pójdą do Nieba, że rozwody są czasem dopuszczalne, że Pan Jezus nie ustanowił papiestwa, że aborcja to wyłącznie sprawa indywidualnego wyboru, że czynów homoseksualnych nie można źle oceniać, że wszystkie religie są dobre, że w komunizmie są pierwiastki prawdy, że zasady wynikające z Ewangelii należy dostosować do danej kultury, że protestantów czy Żydów nie należy próbować nawracać itp. Ci, którzy nie twierdzą tego wprost, lubią mówić, że się nad tym zastanawiają. A przecież Kościół odpowiedział na wszystkie pytania dawno temu. Zawsze opierając się na Piśmie Świętym i Tradycji.

 

To niezmienne nauczanie nie jest dziś jednak znane. W dobie relatywizmu interesuje ono niewielu ludzi, a i rzadko którzy spośród pasterzy zainteresowani są głoszeniem prawd, za które ktoś mógłby ich skrytykować. A prawdy przez wieki głoszone przez Kościół są niewygodne dla świata!

 

Dlatego każdej niedzieli na PCh24.pl będziemy przypominać nauczanie Kościoła w sprawach, w których współczesność kłamie ze szczególną intensywnością. Wykorzystamy do tego cytaty z wielkich papieży, ze świętych i błogosławionych, a także fragmenty dokumentów rozlicznych soborów. Odcinek pierwszy cyklu dotyczy swoistego „ubóstwienia ubóstwa”, które dokonuje się na naszych oczach. Jednak katolik zawsze musi pamiętać, że to nie bieda zbawia ludzi – ale Jezus Chrystus!

 

Gorąco zachęcam do zapoznania się z pierwszym odcinkiem cyklu, oraz ze wszystkimi kolejnymi. Warto wiedzieć, że błędy współczesności zostały potępione przez Kościół na długo przed tym, zanim stały się jedną z obowiązujących w nim narracji.

 

Krystian Kratiuk

Redaktor Naczelny PCh24.pl

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie